Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Başkent Ankara’da Toplu Ulaşıma Zam Geldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi açıklamasına göre toplu ulaşıma zam geldi. Zam ankaray, metro, otobüs, dolmuş ve teleferikleri kapsıyor. Normal bir yolcunun biniş ücreti 2.5 lira olurken, transfer yani aktarım ücreti ise 1 lira oldu.

Başkent Ankara’da Toplu Ulaşıma Zam Geldi
Başkent Ankara’da Toplu Ulaşıma Zam Geldi Musa
Bu içerik 445 kez okundu.

Ankara Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu aldığı kararla başkent Ankara’nın toplu ulaşıma zam yapılmasına karar verdi. Yeni zamlarla birlikte tam bilet basan bir kişi için otobüs ücreti 2.5 lira olurken, öğretmen ve öğrenciler için herhangi bir zam yapılmayıp bir kişi için geçiş ücreti 1 lira 75 kuruş olarak kaldı.

Toplu ulaşıma zamlardan birisi de Özel Halk Otobüsleri’ne yapıldı. Bu otobüslere binen bir tam biletli yolcu 2 lira 75 kuruş ücret ödeyecek. Yine aynı şekilde öğrenci ve öğretmen bu zamdan etkilenmedi.

Dolmuşlarda da zam söz konusu oldu. Kısa mesafeli yol gidecek bir yolcu 2 lira 55 kuruş öderken, artık 2 lira 75 kuruş ödeyecek. Uzun mesafe için ise 2 lira 75 kuruş olarak ödenen miktar artık 3 lira 15 kurul olarak ödenecek.

YÜZDE 6.3 ORANINDA ZAM

Toplu ulaşıma bu zamlarla 100’de 6.3 artış olduğu gözlendi.

Yapılan açıklamada toplu ulaşıma zamların sebebi olarak işletme giderlerinin ve yeni yatırımların maliyetlerin yükselmesi olarak gösterildi.

toplu ulaşıma zam ankarada zam başkentte ulaşıma zam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi