Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

2017 Yılında 30 Bin Öğretmen, 60 Bin Kamu Personeli Alınacak

Sonunda öğretmenlere beklene müjdeli haber geldi. Dün yapılan toplantı ile toplam 30 bin öğretmen ve 30 binde diğer kurumlara personel alınacak. Öğretmen atamaları Şubatta 15 bin ve Ağustosta 15 bin olarak yapılacak yada 30 bini birden Şubat ayında yapılacak.

2017 Yılında 30 Bin Öğretmen, 60 Bin Kamu Personeli Alınacak
2017 Yılında 30 Bin Öğretmen, 60 Bin Kamu Personeli Alınacak Musa
Bu içerik 440 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı, Maliye Bakanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı bir araya gelerek kamu personeli ve öğretmen alımı hakkında uzun bir toplantı yaptı. Toplantının bitiminde açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mevlüt Müezzinoğlu, 2017 yılında toplam 60 bin kamu çalışanı alınacağını, bunun 30 bin tanesinin Öğretmen olacağını, öğretmen alımlarının ya sadece Şubatta 30 bin, yada 15 bin Şubat ve 15 bin Ağustos ayında  yapılacağı söylendi.

Bilindiği üzere FETÖ operasyonlarında toplam 100 bin kişi işinden atılmış ve 50 bin kişide açığa alınıp hala soruşturması sürüyor. Toplam 30 bin öğretmen FETÖ’den ihraç edilmişti. Bunların yerine ise 40 bin öğretmen alımı yapılmıştı.  Fakat bu alımlarla öğretmen açığı dolmamış ve hala en az 30 bin öğretmen ihtiyaç olduğu bildirilmişti.

Yapılan açıklamalara göre en çok öğretmen alımı okul öncesi öğretmenli ve yabancı dil öğretmenliğinden olacak. Bunlardan sonra ilköğretim matematik, ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri alınacak.

24 Kasımda beklenen atama müjdesi geçte olsa geldi.

öğretmen atamaları 2017 öğretmen atamaları şubat ayı öğretmen atamaları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar