Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Dolar ve Euro Durdurulamıyor

Dolar ve Euro ülkedeki karışıklık ve anayasa değişikliklerinde meydana gelen kargaşadan dolayı dik bir şekilde yükselişini sürdürdü.

Dolar ve Euro Durdurulamıyor
Dolar ve Euro Durdurulamıyor Musa
Bu içerik 621 kez okundu.

3.90 seviyelerini göre dolar ve 4.10 lira seviyelerini gören Euro daha yükselişlerine devam edecek gibi.

Ülkemizde ardarda gelen 17 25 Aralık, Rusya uçak krizi, 15 temmuz darbe girişimi, Moody’s not düşürme kararı, terör eylemleri ve ekonomik problemler, dolar ve Euro üzerinde oldukça etkili olumsuzluklar oldu. Bu sebeple 3 ay  gibi kısa bir sürede doların yükselişi 70 kuruştan daha fazla oldu. Normal halka çok etkisi görülmeyen dolar ve eurodaki artış, ithalat ve ihracat yapanlar için oldukça çok etkiliyor. Normal halka olan dolar yükselişi yansıması da akaryakıt, araba ve teknolojiye oluyor.

 

293 MİLYAR DOLARA BORÇ

Yurtdışı ile çalışan şirketlere bakıldığında toplamda 293 milyar dolar borcu var. Ülkemizde halkın dolar bozdurması, devleti dolar politikaları üzerinde çalışılsa da, çok fazla sonuç vermeyecek gibi.

Merkez Bankası ara ara dolara müdahale etse de yukarı yönlü yükselişi şimdilik durdurabilmiş değil. Ülkedeki anayasa değişiklik süreci geçince dolar bir miktar geriye çekileceği söyleniyor.

 

ŞUAN YATIRIM YAPMAK TAVSİYE EDİLMİYOR

Uzmanlara göre şuan dolar, Euro ve altın risk bölgesinde yer alıyor. Dövize veya altına yatırım yapacak kişilerin yukarı yönlü yükselecek diye alım yapmaması gerektiğini, bu seviyelerden aşağı yönlü hareket göstermeleri daha büyük olasılık olduğu söylendi. 

DOLAR EURO DOLARDAKİ YÜKSELİŞ EURODAKİ YÜKSELİŞ ekonomik kriz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar