Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Tahkim Kurulu Şenol Güneş Hakkındaki Kararını Açıkladı

Fenerbahçe ile oynanan olaylı derbinin ardından 1 maç soyunma odasına ve yedek kulübüsine girmeme cezası verilen Şenol Güneş hakkında yapılan başvurunun reddedildiği bildirildi.

Tahkim Kurulu Şenol Güneş Hakkındaki Kararını Açıkladı
Tahkim Kurulu Şenol Güneş Hakkındaki Kararını Açıkladı Haberci
Bu içerik 538 kez okundu.

Spor Toto Süper Lig'in 19. Haftası'nda Şükrü Saraçoğlu stadyumunda oynana Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde yaşananolaylar nedeni ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ( PFDK ) tarafından bir çok isme ceza verildiği anımsatıldı. PFDK tarafından ceza verilen isimler arasında Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in de bulunduğu ifade edilirken Fenerbahçeli futbolcuya yaptıklarından dolayı 1 maç soyunma odası ve yedek kulübesine giriş cezası verilen Şenol Güneş için Beşiktaşlı yetkililerin itirazda bulunduğu aktarıldı. 

CEZANIN TAYİNİ BAKIMINDAN İSABETSİZLİK BULUNMADI

Spor Toto Süper Lig 20. Haftasında Karabükspor ile karşılaşacak olan Beşiktaş takımının yetkilileri tarafından Türkiye Futbol Federasyonu'na ( TFF ) yapılan başvuruya ilişkin olarak paylaşılanlar arasında Beşiktaşlı yetkililerin Şenol Güneş dışında ceza alanlar için herhangi bir talepte bulunmadığı dikkat çekerken Şenol Güneş hakkında yapılan başvurunun Tahkim Kurulu tarafından reddedildiğinin altı çizildi. Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklamada ise 'Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in, rakip takım futbolcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT'nin 36/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.' ifadelerinin kullanıldğı vurgulandı.

tahkim kurulu şenol güneş beşiktaş derbi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar