Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Trabzonspor Sözleşmeli Futbolcu Sayısını Yarıya İndirecek

Trabzonspor Spor Kulübü'nün UEFA kriterleri dahilinde bir kadro hazırlamak maksadı ile sözleşmeli futbolcu sayısını 52'den 25'e düşürmek şeklinde bir hazırlık içerisinde olduğu bildirildi.

Trabzonspor Sözleşmeli Futbolcu Sayısını Yarıya İndirecek
Trabzonspor Sözleşmeli Futbolcu Sayısını Yarıya İndirecek Haberci
Bu içerik 676 kez okundu.

Karadeniz temsilcisi Trabzonspor Spor Kulübü'nün yönetim kurulunda gerçekleştirilen toplantılar neticesinde yöneticilerin kadroda revizyona gitmek yönünde karar aldığı iddia edildi. Alınan kararlara ilişkin olarak çeşitli basın yayım organlarında paylaşılan gönderilerde kulüp yöneticilerinin 52 olan sözleşmeli futbolcu sayısını 25'e indirmek sureti ile Avrupa Futbol Federasyonları Kurumu ( UEFA - Union of European Football Associations ) tarafından belirlenen kriterlere uyum sağlamayı hedeflediğine dikkat çekildi. Bahsedilen kararlar doğrultusunda kulübün yeni transferler için çalışmalara başladığına da dikkat çekildi. 

YÜKSEK ÜCRETLİ FUTBOLCULARLA YOLLAR AYRILABİLİR

UEFA tarafından belirlenen kriterlere uymak maksadı ile kulüp gündemine alınan revizyona ilişkin olarak iddia edilenler arasında kulübün sözleşme imzaladığı alt yapıdan yetişen futbolcuları pilot takım 1461 Trabzon'a göndereceği de yer alırken kulübün sezon sonunda 3 ya da 4 yeni transfer yapacağı vurgulandı. An itibari ile UEFA standartlarına takılmamak için Trabzonspor'un yüksek ücret alan futbolcularla yollarını ayırabileceği de aktarılırken önümüzdeki dönem içerisinde uygulamaya konulacak olan revizyon ile ilgili olarak Trabzonspor Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu'nun yaptığı açıklamalarında 'UEFA'ya verdiğimiz sözleri büyük bir hassasiyet ile yerine getiremeye devam etmekteyiz' şeklinde konuştuğu söylendi. UEFA kriterlerine uyum sağlamak için takım ile ilişiği kesilecek olan 20'den fazla futbolcunun isimlerine ilişkin herhangi bir resmi açıklama ise henüz yapılmadı.

trabzonspor uefa önder bülbüloğlu revizyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar