Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Messi FIFA’dan 4 maç Ceza Aldı

Arjantin’in forveti ve Dünya’nın en iyilerinden olan Lionel Messi Şili ile oynanan maçta hakeme sözlü olarak müdahale ettiği gerekçesiyle 4 maç ceza ve 10 bin İsviçre frangı cezaya çarptırıldı.

Messi FIFA’dan 4 maç Ceza Aldı
Messi FIFA’dan 4 maç Ceza Aldı Musa
Bu içerik 494 kez okundu.

FIFA 2018 Dünya Kupası İÇİN Arjantin ve Şili eleme maçı oynadı. Maçın en kritik anında Barcelona’nın forveti hakeme sözlü sataşmadan ve aynı zamanda elini sallamasından dolayı suçlu bulunduğu ve  4 maç men cezası ve 10 bin İsviçre frangı ödemesine karar verildi.

2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde Şili ile oynanan maçta Arjantin maçta 1 – 0 önde iken hakeme el hareketi yapan ve sözlü olarak sataşan Messi’ye suçlu bulunduğu gerekçesiyle ceza verildi.

Messi Arjantin’in bundan sonra yapacağı 4 Dünya Kupası eleme maçında forma giyemeyecek. Bu maçların ilki ise bugün oynanacak olan Arjantin Bolivya maçı olacak.

Şili ile yapılan maçta Barcelona’nın forveti ve dünyanın en iyi oyuncularından olan Lionel Messi maçta faul yaptığı gerekçesiyle hakem düdüğünü çalmış ve Messi’de faul olmadığını söylemek için hakeme el işareti yapmış ve sözlü olarak da müdahale etmişti. Bunun üzerine hakkında soruşturma açılan Messi’ye bir hafta sonra suçlu bulunduğu gerekçesiyle 4 maç Dünya Kupası maçlarından men ve 10 bin İsviçre frangı, yani yaklaşık 10 bin dolar ceza almasına sebep oldu.

lionel messi arjantin dünya kupası elemeleri messi arjantin messi men cezası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar