Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

MGK Toplantısında Neler Konuşuldu? Fırat Kalkanı Operasyonu Bitti mi?

Dün 4 saat süren MGK toplantısına Cumhurbaşkanı Erdoğan önderlik etti. Normalde Başbakan önderliğinde yapılan toplantı OHAL durumundan dolayı Cumhurbaşkanı yetkileri içinde olduğu için onun önderliğinde yapıldı. MGK’da DAEŞ, PKK, FETÖ, Avrupa sorunu, Fırat Kalkanı Harekatı gibi konular konuşuldu.

MGK Toplantısında Neler Konuşuldu? Fırat Kalkanı Operasyonu Bitti mi?
MGK Toplantısında Neler Konuşuldu? Fırat Kalkanı Operasyonu Bitti mi? Musa
Bu içerik 644 kez okundu.

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yapıldı ve 4 saat sürdü. Başbakanın yönetmesi gerektiği MGK’yı OHAL sebebiyle Cumhurbaşkanı yönetti ve Başbakan Binali Yıldırım da toplantıdaydı. MGK sonrası yapılan açıklamalarda ne konuşulduğu ve neye karar verildiği konusunda kısaca açıklama yapıldı. Açıklamalar şöyle:

FIRAT KALKANI HAREKATI

Fırat Kalkanı Harekatı başarıyla tamamlanmıştır denildi. Yani Fırat Kalkanı Harekatı sona erdi ve askerler ülkeye geri dönecek.

AVRUPA KRİZİ

Avrupa’da vatandaşımıza, milletvekilleri ve bakanlara karşı tutumlar konusunda konunun üzerine gidileceği söylendi.

DAEŞ VE PKK

Suriye ve Irak’ta DAEŞ ve PKK’ya maddi, silah, mühimmat gibi destekler yapan ülkelerle dostluk kavramı tekrar gözden geçirilecek.

OHAL KALKIYOR MU?

Herkesin merakla beklediği OHAL konusu hakkında Başbakan Binali Yıldırım bir açıklama yaptı ve OHAL konusunun gündeme gelmediğini daha 19 Nisana kadar süre bulunduğu, bu süre içinde bir kez daha toplanılıp bu konuda karar verilecektir dedi. Uzmanlara göre zaten OHAL en az 1 sene süreceği söylenmişti. Şuan 19 Nisan itibariyle 9 ay olmuş olacak. Tahmini olarak OHAL referandumun sonucuyla alakalı olarak şekillenecek gibi.

mgk milli güvenlik kurulu daeş pkk ohal avrupa krizi cumhurbaşkanı erdoğan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar