Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Milli Atlet Elvan’ın Doping Testinde Hata Var

Avrupa Atletizm Birliği Konseyi ve Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Münir Yaraş, bir dönem dereceleri bulunan Milli Atlet Elvan’ın doping davasında bir çok yanlışlıklar olduğunu söyledi. Bununla birlikte bir sporcuya iki kere ceza vermenin kural dışı olduğunu da sözlerine ekledi.

Milli Atlet Elvan’ın Doping Testinde Hata Var
Milli Atlet Elvan’ın Doping Testinde Hata Var Musa
Bu içerik 848 kez okundu.

Milli Atletimiz Elvan 2007 yılında alınan doping testi numunesi tam 8 yıl sonra incelendi ve kanında doping tespit edildi. Bu olarak ilişkin bazı kararlar almaya çalışan yetkililere Avrupa Atletizm Birliği Konseyi ve Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Münir Yaraş açıklama yaptı ve yapılan yanlışlıkları söyleyerek dava açtıklarını belirtti. Münir Yaraş açıklamalarında, 2007 yılında yapılan bir yarışın kontrolü 8 yıl sonra yapılıyor. Bu sürede alınan numunede bozulma olabilir, tutulduğu ortamın etkisi olabilir, bu süre içinde birisi bu numuneye bir şey eklemiş olabilir. Bununla birlikte bu kontrolü yapan kişiler ve kuruluşlar yetkili kuruluş değil. Tüm bu meseleler için dava açıldı ve davanın peşini bırakmayacağız diye açıklamalarda bulundu.

Açıklamanın devamında Münir Yaraş başka bir konuya daha değinerek, Milli Atletin ülkemizde 2 yıl spordan men cezası aldığı, bununla birlikte 2008 2009 yılları arasındaki başarıları da elinden alınmasının çok yanlış olduğu, bir sporcuya bir konuda sadece bir ceza verilebileceği, 2. Ceza kural dışı olduğunu söyledi.

Milli Atlet Elvan 1 yıl 7 aydır sahalardan uzak olsa da çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

milli atlet elvan milli atlet elvanda doping çıktı doping atlet doping
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar