Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Trafik Sigortası, GSS Borçları, KDV’siz Ev, 2. Emeklilik İçin 1 Nisan

Devlet 1 Nisanda faaliyete girecek yeni bir ekonomi paketi yayınladı. Bu pakette GSS borçlarının silinmesi, KDV’siz ev alma, BES ile 2. Emeklilik ve trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması var.

Trafik Sigortası, GSS Borçları, KDV’siz Ev, 2. Emeklilik İçin 1 Nisan
Trafik Sigortası, GSS Borçları, KDV’siz Ev, 2. Emeklilik İçin 1 Nisan Musa
Bu içerik 981 kez okundu.

BES EMEKLİLİK

Devlet 2 aydır zorunlu olarak dahil ettiği kişilere bu ay hak tanımıştı. Eğer devam etmek istemeyen varsa bu ay BES’ten ayrılabilecekti. Bir çok kişi ayrıldı ve geriye kalan 4 milyon kişi 2. Bir emeklilik hakkını 10 yıl sonra elde edecek.

GSS BORÇLARI SİLİNİYOR

Herkesin problemi olan GSS borçlarında yeni yapılandırılmalara gidiliyor. Artık gelir testi hesabı olmadan herkes 53 lira ayda ücret ödemek şartıyla hastanelerden ücretsiz yararlanabilecek. Devlet yeni hesapla borçları düzenliyor ve faizler ve gecikme zamlarını tamamen siliyor. Bununla birlikte 12 taksit imkanı da sunuyor.

TRAFİK SİGORTASI TAVAN FİYAT GELİYOR

1 Nisandan itibaren geçerli trafik sigortası tavan fiyat uygulaması başlıyor. Bu kapsamda eğer bir önceki ödediğiniz sigorta parası tavan fiyatın üstündeyse, fazlalık kısmı geri alabiliyorsunuz. Bu miktar 100’de 30 civarında olduğu söyleniyor.

KDVSİZ EV İMKANI

Yurtdışından döviz getirerek gayrimenkul almak isteyen Türk vatandaşlarına KDV ödemeden gayrimenkul alımı kolaylığı sağlanıyor. Yani alınacak ev veya başka bir şey 300 bin lira ise KDV’siz bu rakam 246 bin liraya geliyor. Bu kişiler evlerinin 1 yıl boyunca satamazlar. Sattıkları taktirde KDV bu kişilerden alınacak.

 

bes trafik sigortası tavan fiyat uygulaması 2. emeklilik gss borçları siliniyor gss borçları yapılandırma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar