Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Fethullah Gülen ABD’den Kanada'ya Taşınıyor İddiası

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen MİT tarafından açıklanan raporda Pensilvanya eyaletinden başka bir ülkeye taşınacağı yönünde bilgi paylaşıldı.

Fethullah Gülen ABD’den Kanada'ya Taşınıyor İddiası
Fethullah Gülen ABD’den Kanada'ya Taşınıyor İddiası Musa
Bu içerik 1073 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişiminin müsebbibi olarak sayılan, ülkeyi ekonomik, siyasi yaptırımlarla felakete sürüklemeye çalışan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ABD’nin Pensilvanya eyaletinde bulunan, kendisinde içinde yaşadığı köşkü satışa çıkarılması talimatı verdiğini, ABD’nin kendisini iade etmesi durumuna karşı tedbiren Kanada’ya taşınacağı MİT’in sunduğu rapordan öğrenildi.

Fethullah Gülen 1997’den beri Pensilvanya’da yaşıyor ve ABD’ye gittiğinden beri çoğu zamanını da bu köşkte geçirdi.  Şimdi FETÖ elebaşı Türkiye’deki üst düzey FETÖ elemanlarını da en başta ABD’ye, olmuyorsa yurtdışına gitmeleri talimatını vermiş durumda. Bu şekilde büyük darbe alan örgüt yurtdışında tekrar toparlanacak.

Yurtdışına çıkamayan üst düzey yetkililere ise birbirleriyle haberleşmelerini yasaklamış. Çünkü haberleşirlerse kendilerini ele verebilirler endişesi taşınıyor.

FETÖ OKULLARI DEVAM EDİYOR

Yurtdışında 170 ülkede faaliyet yürüten FETÖ’nün 165 ülkede okulları hala faal.Türkiye’nin bütün ülkelere mesaj göndermesi, hatta yüz yüze üst düzey yetkililerin görüşmesine rağmen, sadece 5 ülkede okullar kapatılabildi.

ABD’de Obama yönetimi Fethullah Gülen’i teslim etmemişti. Trump yönetiminden Türkiye çok umutlu olsa da Trump yönetimi de FETÖ elebaşını iade etmedi ve hatta kısa süre önce yapılan açıklamalarda 15 Temmuz darbe girişimini FETÖ yaptığına dair ikna olmadıklarını dile getirdiler.

Aynı şekilde Almanya ve İngiltere de açıklama yapmıştı.

fetö elebaşı fetö fethullah gülen abd pensilvanya abdden taşınma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar