Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Twitter Yumurtası Kaldırıldı. Yerine İse..

Twitter ile adeta özdeşleşmiş yumurta ve kuş resminden yumurta artık Twitter’dan kaldırıldı. Twitter yumurtası yerine artık boş yüzlü bir insan sureti olacak.

Twitter Yumurtası Kaldırıldı. Yerine İse..
Twitter Yumurtası Kaldırıldı. Yerine İse.. Musa
Bu içerik 911 kez okundu.

Sosyal medya ağlarının en ciddisi olarak sayılan Twitter asıl sembolü olarak kuş sembolünü kullanıyor. Kuşun yanında profil resmi koymayan kişilerin resim bölümünde kuş yumurtası görüntülü bir resim yer alıyordu. Twitter son güncellemesi ise bu yumurtayı kaldırarak yerine boş yüzlü bir insan suretini getirdi. Artık profil resmi koymayan kişilerin profilinde bu suret yer alacak.

Twitter yetkilileri yaptığı açıklamada yumurtayı kaldırmamızda iki sebep var. Birincisi yumurtayı insanlar çok sevdiği için profil resmi koyma ihtiyacı hissetmeyebiliyor. Bu durum Twitter ve diğer insanlar için güzel bir şey değil.

Diğer sebep ise bazı kişiler Twitter yumurtasını trollemek için kullanıyor. Bizim simgemizin böyle bir işte kullanılmasına razı olamayız. Bu sebeple simgeyi kaldırarak yerine insan sureti koymayı uygun gördük diye konuştu.

Bu zamana kadar bakıldığında hiçbir sosyal medya kendi simgesini değiştirmemişti. Gerçi Twitter da ana simgesini değiştirmese de Twitter ile özdeşleşmiş 2. Bir simgelerini değiştirmeleri de tuhaf karşılandı.

twitter yumurta simgesi twitter yumurta simges insan figürü sosyal medya twitter yumurta
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar