Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Kolombiya’da Sel Felaketi: Ölü Sayısı 254’e Çıktı

Kolombiya’nın Mocoa kentinde meydana gelen sel ve toprak kayması felaketinde ölü sayısı bugün itibariyle 254’e yükseldi. Bir çok ev ve işyeri toprak altında kaldı. Ölü sayısının artacağı söyleniyor.

Kolombiya’da Sel Felaketi: Ölü Sayısı 254’e Çıktı
Kolombiya’da Sel Felaketi: Ölü Sayısı 254’e Çıktı Musa
Bu içerik 761 kez okundu.

Kolombiya’da şiddetli yağış sebebiyle ağaç ve bitkilerin tepelerde az olması sebebiyle de toprak tutunamadı ve sel ile birlikte yaşam yerinin üzerine geldi. Büyük taşlar, çamur ve suyun altında kalan Mocoa kentinde evlerin içindeki insanları kurtarmak için çalışmalar sürüyor. Şuana kadar 254 kişinin yaşamını yitirdiği felakette 200 kişinin kayıp olduğu ve en az 400 kişinin yaralandığı belirtildi.

ASKER VE POLİS BÖLGEDE KURTARMA ÇALIŞMASI YAPIYOR

Kolombiya asker ve polisinden 1100 kişi bölgede kurtarma çalışmaları yaptığı belirtildi. Onların yanında ülke sınırlarında faaliyet gösteren Kızılhaç ekibi de çalışmalarını sürdürüyor. Putomaya eyaletinin başkenti olan Mocoa’ya Kolombiya Cumhurbaşkanı Juan Manual Santos da geldi. Oaly yerini inceleyen Santos, yaptığı açıklamada, “ülkemizde böyle bir oaly ilk kez yaşandı. Normalde şehir yağmura dayanıklı alt yapıya sahip ama bir günde 10 günlük yağmur yağınca bu felaket meydana geldi. Ben afet bölgesinden ayrılmayacağım ve çalışmaları takip edeceğim. Bu olay bizim için çok üzücü” diye konuştu.

Kolombiya Ulusal Felaket Risk Yönetimi Başkanı, AFP ajansı da açıklama yaptı ve bu boyutta bir yağmura hiçbir toprak dayanamayacağını dile getirdi.

Bölgede OHAL ilan edildi. Ordu yaptığı açıklamada, OHAL kalkana kadar bölgede kurtarma çalışmalarını yürüteceklerini söyledi.

kolombiya mocoa kentş toprak kayması sel felaketi 254 ölü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar