Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

UEFA, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi Finallerinin Tarihlerinde Değişikliğe Gitti

UEFA, kendi organize ettiği Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi finallerinin aynı hafta oynanması için 2018-19 sezonundan itibaren mevcut sistemin değişeceğini açıkladı.

UEFA, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi Finallerinin Tarihlerinde Değişikliğe Gitti
UEFA, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi Finallerinin Tarihlerinde Değişikliğe Gitti Cem Güner
Bu içerik 838 kez okundu.

UEFA, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında, Avrupa Kulüplerinin yarıştığı 1 numaralı ve 2 numaralı kupalar olan Şampiyonlar Ligi Kupası ve Avrupa Ligi Kupası finallerinin aynı tarihte oynanması yönünde karar alındığını bildirdi. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, 2018-2019  sezonundan itibaren iki turnuvanın finalinin de aynı haftada içerisinde oynanacağı, ancak mevcut sistemde olduğu gibi finallerin farklı şehirlerde düzenlenmeye devam edileceği aktarıldı.

Açıklamada, bir sonraki sezon oynanacak Avrupa Ligi finalinin 29 Mayıs 2019'da tarihinde gerçekleşeceği bildirilirken, 2018-2021 yıllarında geçerli olacak bu kararla, 1 ve 2 numaralı kupa finallerinin yerel liglerin tamamlanmasının ardından oynanmasına özen gösterdikleri için tarih değişikliğine gidildiğinin altı çizildi.

Mevcut sistemde, iki finalde birer hafta arayla oynanıyor. Avrupa futbolunu yakından takip edenler, önce kupa 2'nin finalini, bir hafta sonrada kupa 1'in finalini izliyor. Bu sezon Avrupa Ligi için UEFA tarafından açıklanan tarih 24 Mayıs, Şampiyonlar Ligi finali içinde 3 Haziran. 

uefa şampiyonlar ligi Avrupa Ligi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar