Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Servet Yardımcı, UEFA Yönetim Kurulu Seçildi!

Servet Yardımcı, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de gerçekleşen UEFA Kongresi'nde yapılan seçimde UEFA Yönetim Kurulu'na seçildi.

Servet Yardımcı, UEFA Yönetim Kurulu Seçildi!
Servet Yardımcı, UEFA Yönetim Kurulu Seçildi! Cem Güner
Bu içerik 251 kez okundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Helsinki'de yapılan 41. UEFA Kongresi'nde, 55 ülekinin oy verdiği seçimde yönetim kuruluna 8. üye olarak seçildi.

Seçimde UEFA yönetim kuruluna Servet Yardımcı ile birlikte Hollanda'dan Michael Van Praag, İtalya'dan Michele Uva, İsveç'ten Karl-Erik Nilsson, Almanya'dan Reinhard Grindel, İngiltere'den David Gill, İrlanda Cumhuriyeti'nden John Delaney ve Polonya'dan Zbigniew Boniek yönetim kuruluna giren isimler oldu.

Seçimde 55 ülke federasyonunun 34'ünün oyunu alan Servet Yardımcı, Şenes Erzik'ten sonra UEFA Yönetim Kurulu'nda yer alan ikinci Türk oldu.

BURAYA KAZANMAYA GELDİK

UEFA Yönetim Kurulu'na girme başarısı gösteren Servet Yardımcı, seçim sonrası yaptığı açıklamalarda heyacanından ve mutluluğundan bahsederek, "Bize sıra gelmeyecek mi diye panik olduk. Tahmin ediyordum, doğrusu çıktı. Buraya kazanmaya gelmiştik. Çok çaba sarf ettik, karşılığını da aldık. TFF kazanmıştır, ülkemiz kazanmıştır. Hepimize hayırlı olsun. Davor Suker, oylama öncesinde bana 34-35 oy alacağımı söylemişti. Her seçimde sonuçları bilirmiş, yine bildi. Ben de referandum için Türkiye'ye davet ettim" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE, UEFA'DA HAK ETTİĞİ YERİ BULMUŞ OLDU

Servet Yardımcı, açıklamalarında yönetim kuruluna seçilmesinde büyük katkısı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek, "Türkiye, UEFA'da hak ettiği yeri bulmuş oldu. Yaptığımız bütün çalışmalarda Türk futbolunun gücüne bir kez daha şahit olduk. Hem ülkem, hem TFF adına çok mutluyum. Çok önemli ve değerli bir görev. Sayın Cumhurbaşkanım da beni aradı. Kendisinin futbola katkısı tartışılmaz. Verdiği destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum ve şükranlarımı iletiyorum. Kader birliği yapmış olduğum arkadaşlarıma, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e çok teşekkür ediyorum. Sayın Gençlik ve Spor Bakanım Akif Çağatay Kılıç ve Dışişleri Bakanım Mevlüt Çavuşoğlu, nasıl bir destek istersem yanımda oldular. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum" dedi.

KULÜPLERLE UEFA ARASINDA ÖNEMLİ BİR KÖPRÜ VAZİFESİ YAPACAĞIM

Türk kulüplerinin UEFA ile olan ilişkilerinde üzerine düşünden fazlasını yapacağını belirten Yardımcı, "Bu ve diğer önemli süreçlerde bizlerin orada olması çok önemli. Kritik kararlarda benim orada olmam, ülkem açısından önemli. Hak ettiğimiz değeri alacağımıza inanıyoruz. Altyapı, tesisleşme ve organizasyon becerisi bakımından hazırız. İnşallah bu sefer kazanan biz olacağız. Birazdan ilk toplantımızı yapmış olacağız. Görev dağılım yapılmadı. Finansal Fair Play konusunda kulüplerle UEFA arasında önemli bir köprü vazifesi yapacağım. İki tarafın menfaatine ve kulüplerimizin desteklenmesi adına, yeni yol haritaları konusunda çalışmalar yapacağız. Kulüplerimizin oradaki bütün şikayetlerini, problemlerini ya da yapmak istediklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız" diye konuştu.

servet yardımcı uefa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar