Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Ceferin: Avrupa Süper Ligi Oluşumuna İzin Vermeyeceğiz

Avrupa futbolunun patronu UEFA'nın başkanı Aleksander Ceferin, 5 büyük ligin güçlü takımlarından oluşacak Avrupa Süper Ligi düşüncesinin hayata geçmeyeceğini söyledi.

Ceferin: Avrupa Süper Ligi Oluşumuna İzin Vermeyeceğiz
Ceferin: Avrupa Süper Ligi Oluşumuna İzin Vermeyeceğiz Cem Güner
Bu içerik 272 kez okundu.

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapılan 41. UEFA Kongresi'nin açılışında konuşan Ceferin, Avrupa Süper Ligi iddilarına açıklık getirdi.

Bu tarz düşüncelerin değerlerine uygun omadığını söyleyen Ceferin, "Para her şey değil. Buna yakın bir oluşum bile olamaz. Çünkü böyle bir organizasyon, bizim değerlerimize ve düşüncelerimize uygun değil." ifadelerini kullandı. 

Beş yıl içinde Avrupa futbolunda yeni planlamaya gideceklerini söyleyen Başkan Ceferin, bazı çıkarcı oluşumların Avrupa'da takımlar arasındaki güç dengesinin açılmasından faydalandığını öne sürdü.

Ceferin, Avrupa Süper Ligi düşüncesiyle ilgili son olarak "Küçük ligleri, şantajla ortadan kaldırmaya çalışanların her zaman karşısında olacağız. Bazıları, büyük kulüplerde görev aldığı için, güç kendinde sanıyor. Takımlar arasındaki dengesizliği azaltmak, hepimizin sorumluluğudur" ifadelerini kullandı.

Aleksander Ceferin Avrupa Süper Ligi uefa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar