Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Dursun Özbek: Tek Hedef Galatasaray'ın Başarısı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulüp dergisine yaptığı açıklamalarda kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntıları, görüş ayrılıklarını ve genel kurulda yaşananları değerlendirdi.

Dursun Özbek: Tek Hedef Galatasaray'ın Başarısı
Dursun Özbek: Tek Hedef Galatasaray'ın Başarısı Cem Güner
Bu içerik 581 kez okundu.

Başkan Özbek açıklamalarında, "Tek hedefin Galatasaray'ın başarısı olduğunu hatırlamalıyız. Yönetim, sporcu, taraftar el ele, omuz omuza verip yeniden hep bir ağızdan 'Şampiyonsun Galatasaray' diyebilmeliyiz." ifadeleriyle Galatasaray ailesine seslendi.

İşte Dursun Özbek'in Galatasaray Dergisi'ne yaptığı açıklamaları:

25 Mart'ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşen mali kongre ile ilgili bilinmeyenleri Galatasaray ailesiyle paylaşan Özbek, konuyla ilgili şunları söyledi: 

"Mart ayı Galatasaray Spor Kulübü'nü yönetenler için bir yılın muhasebesinin verildiği, bir sonraki dönemin bütçesinin belirlendiği ve her konunun en ince ayrıntısına kadar ele alınıp değerlendirildiği aydır"

GÜÇLÜ GALATARASAY İÇİN BİR SONRAKİ TOPLANTIYA DAHA GÖRKEMLİ BİR KATILIM BEKLİYORUM 

Yaklaşık 960 üyenin katıldığı mali kongrede yönetiminin ibra edmesine değinen Dursun Özbek, "Ben ve Yönetim Kurulum, 25 Mart Cumartesi günü yapılan ve yaklaşık 12 saat süren Genel Kurul'da, üyelerimizin yüzde 75 gibi bir çoğunluğu tarafından idari ve mali açıdan ibra edilmenin mutluluk ve gururunu yaşıyor, aynı oranda da sorumluluğunu taşıyoruz. Öncelikle o gün salona gelen herkese en içten teşekkürlerimi iletiyorum. Ancak üyelerimizden güçlü bir Galatasaray için bir sonraki toplantıya çok daha görkemli bir katılım göstermelerini beklediğimi de özellikle vurgulamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

TEK HEDEF GALATASARAY'IN BAŞARISI

Sarı-kırmızılı kulübün faiz sarmalı nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiğinin altını çizen Dursun Özbek, "Rus yazar ve düşünür Tolstoy der ki; 'Hayat bizi resmen dört işlemle sınar; gerçeklerle çarpar, ayrılıklarla böler, insanlıktan çıkarır ve sonunda topla kendini' der. Galatasaray olarak tüm bu süreçleri yaşadık; yaşıyoruz. 20 yılın birikimi olarak içine düşülen finansal çıkmazla sınandık. Acı gerçeklerle çarpıldık. Hatta bazılarımız, aynı yolda, aynı amaç uğrunda yürürken ayrı düşüp bizi biz yapan Galatasaray değerlerinden çıkacak, Galatasaray'a zarar verecek noktaya kadar geldi. Bunu maalesef son Genel Kurul'da da yaşadığımız bazı tatsız örneklerle gördük. Artık yeniden doğru yolda birleşmeliyiz. Toparlanıp tek hedefin Galatasaray'ın başarısı olduğunu hatırlamalıyız. Yönetim, sporcu, taraftar el ele, omuz omuza verip yeniden hep bir ağızdan 'Şampiyonsun Galatasaray' diyebilmeliyiz" sözleriyle sarı-kırmızılı camiaya birlik mesajı gönderdi.

Galatasaray dursun özbek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar