Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Şenez Erzik'ten Servet Yardımcı'ya Uyarı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) onursal başkanı ve eski UEFA 1. Asbaşkanı Şenez Erzik, Servet Yardımcı'nın UEFA Yönetim Kurulu'na seçilmesini değerlendirdi.

Şenez Erzik'ten Servet Yardımcı'ya Uyarı!
Şenez Erzik'ten Servet Yardımcı'ya Uyarı! Cem Güner
Bu içerik 450 kez okundu.

Helsinki'de gerçekleşen UEFA Kongresi'nde 34 oyla UEFA yönetim kurulunun 8. üyesi seçilen TFF 1. Asbaşkanı Servet Yardımcı'yı tebrik ettiğini söyleyerek sözlerine başlayan Şenez Erzik, "Önemli noktalarda söz sahibi olacağız. Niye mutluyuz, Türkiye 8 sene Gençler Komitesi ben, ondan sonraki yaklaşık 27 sene FIFA, UEFA Yönetim Kurulu olmak üzere hep temsil edildik. Dolaysıyla her şeyden haberimiz oldu. Her konunun içine girebildik. Hani bir laf vardır; namevcut olan haksızdır. Yani içeride biri olursa daima hakkını ve düşüncelerini söyleyebilirsin, güçlü olursun. Ama çok çalışmak gerekiyor. Çalışmadan bir şey gösteremezsin, konuşamazsın bile" diye konuştu.

ŞANSLAR EŞİT

2024 UEFA Avrupa Şampiyonası için Almanya ve Türkiye'nin adaylığı ile ilgili görüşlerini bildiren Erzik, "Daha önce 3 defa aday olduk ama çeşitli nedenlerden dolayı kazanamadık. O zamanlar kabul etmek lazım ki bir Almanya ve İngiltere ile ya da İtalya ve Fransa ile yarışmak zordu. O dönemler çok eksiğimiz de vardı ülke olarak. Ama şimdi eksiğimiz yok. 2024 için bir Almanya bir de biz varız. Ben şansları yüzde 50-50 görüyorum. Yeni yapılan statlarımız da çok güzel. Trabzon olsun, Bursa olsun, Eskişehir olsun bütün buralarda milli maçları oynatmak zevkle mümkün, büyük bir onurla mümkün. Ama dediğim gibi namevcut olursan, orada bulunmazsan haberin bile olmaz. Şimdi Servet Bey ile birlikteliğimiz devam edecek. Dolasıyla Türkiye için çok iyi bir iş oldu" ifadelerini kullandı.

VİDEO HAKEM UYGULAMASINA KARŞIYIM

Ünümüzdeki sezon Süper Lig'de hayata geçecek olan Video Hakem Uygulaması (VAR) ile ilgili görüşleri sorulan Şenez Erzik, "Şimdi buna Gol Çizgisi Teknolojisi ile başlamak lazım. Dünya Kupası’ndaki İngiltere-Almanya maçında İngilizlerin verilmeyen golü bu tartışmayı başlattı. Neticede o uygulamaya koyuldu. VAR sistemine gelince. Bu olay maçların hızını kesiyor. Oyun duraksıyor. Ben bir seyirci olarak maçın devamını istiyorum, heyecan durmasın. Son zamanlarda bakıldığında ligimiz de hakemlere toplu hâlde itiraz inanılmaz. Bu ortadan kaldırılmadan böyle bir şeye teşebbüs edilmez. En korktuğum durum futbol Video Hakeme teslim olursa. İşte o çok kötü olur. Hakem rahat edemez sahada" dedi.

TFF’NİN BU İŞİN İÇİNE GİRMESİ LAZIM

Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi büyük kulüplerimizin UEFA ile yaptığı Finansal Fair Play (FFP) alaşmalarıyla ilgili düşüncelerini paylaşan Erzik, "Kulüplere söyleyeceğim tek şey şudur; Ayağını yorganına göre uzatacaksın” tavsiyesinde bulundu. FFP’nin yeni bir şey olmadığını dile getiren Erzik, “Kulüpler transfer için gelirlerinden çok çok fazla harcama yapıyorlar. Borçlarını ödemiyorlar. Formül aslında basit; ne kadar oyuncu satıyorsan ona göre transfer yapacaksın! Geçen gün buraya Dursun Özbek geldi. Yeni yapacağı projeleri anlattı UEFA’ya Riva gibi ve daha önce UEFA ile yaptığı antlaşmayı değiştirmek istediği belirtti. Çünkü yeni bir gelir kaynağı buldular. Bu durumlar aradaki irtibatı sağlamlaştırdı. Bizim TFF’nin de bu işin daha çok içine girmesi lazım. İyi hesaplamalar yapılması lazım" diye konuştu.

şenez erzik servet yardımcı uefa tff 2014
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar