Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Bruma İçin, Türkiye Milli Takımı İddiası

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in, eski öğrencisi Bruma'yı A Milli takıma kazandırmak istediği iddia edildi.

Bruma İçin, Türkiye Milli Takımı İddiası
Bruma İçin, Türkiye Milli Takımı İddiası Cem Güner
Bu içerik 463 kez okundu.

İdda sahibi Portekiz O Jogo'nun haberine göre, Türkiye'de futboldan sorumlu kişiler arasında ilk sırada yer alan Fatih Terim'in, 2013 yılında genç yaşına rağmen yüksek bir rakama Galatasaray'a transfer ettirdiği Portekizli genç yetenek Armindo Bruma'yı çok beğendiği ve genç yıldızın Türk Milli Takımına hizmet etmesi için girişimlere başladığı bildirildi.

O Jogo'da yer alan haberde; tecrübeli futbol adamının, Galatasaray'ın yıldızı ile bir araya gelerek bu konuyu görüştüğü ve Bruma'yı ikna turlarına başladığı kaydedildi.

2013 yılında Sporting Lizbon takımından Galatasaray'a transfer olan Gine asıllı Portekizli futbol Bruma, henüz ülkesinin A Milli Takımı'nda oynama şansı bulamadı. C. Ronaldo, Nani ve Quaresma gibi yıldızların bulunduğu Portekiz A Milli Takımı'na girme başarısı gösteremeyen Bruma, şuan için Portekiz U21 Milli Takımı'nda forma giyiyor.

TÜRKİYE PASAPORTUNU ELDE ETMESİ İÇİN 1 YIL DAHA BEKLEMESİ GEREKİYOR

Fatih Terim'in Türk Milli Takımı'nda oynaması için ikna etmeye çalıştığı genç futbolcu, tercihini Türkiye'den yana kullanırsa, Türk pasaportunu elde etme hakkına 2018 yılında sahip olacak. 2013 yılında Türkiye'de ikamet etmeye başlayan Bruma, çifte vatandaşlık kriteri olan 'en az 5 yıl ülke içinde ikamet etme' şartını 2018 yılında yerine getirecek.

bruma fatih terim a milli takım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar