Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Milan, Çinli Yatırım Grubuna Satıldı

Avrupa ve İtalyan futbolunun köklü kulüplerinden Milan, 800 milyon Euro karşılığında Çinli yatırım grubuna satıldı.

Milan, Çinli Yatırım Grubuna Satıldı
Milan, Çinli Yatırım Grubuna Satıldı Cem Güner
Bu içerik 765 kez okundu.

İtalya 1. futbol ligi Seri A, ekiplerinden Milan için, aylardır konuşulan satılacağı yönde gelişmeler, nihayet İtalya'da yapılan buluşmayla gerçekleşti. Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, İtalya şampiyonluğu ve daha bir çok başarıya imza atarak Avrupa'nın elit kulüperi arasına giren Milan, 800 milyon Euro karşılığında el değiştirdi. 

Satış işlemi bugün öğle saatlerinde Milano kentinde bulunan kulüp binasında Milan'ın sahibi Silvio Berlusconi ile Çinli Yatırım Grubu'nun yöneticileri arasında gerçekleşti. Satış işleminin ardından Milan'da uzun yıllardır devam eden Berlusconi dönemi resmen sona erdi. Yaz aylarından bu yana gerçekleşmesi beklenen satış işlemi, bazı pürüzler nedeniyle sürekli ertelenerek bu zamana kadar sarktı.

MİLAN'IN YENİ SAHİBİ ROSSONERI SPORT İNVESTMENT LUX İSİMLİ ŞİRKET

Milan kulübü, bugün atılan imzalar sonrası Berlusconi ailesine ait olan Fininvest isimli holdingin bünyesinden çıkarak, Çinli yatırımcılara ait olan Rossoneri Sport Investment Lux isimli şirkete geçti. 800 milyon Euro karşılığında el değiştiren Milan'da, efsana isim Silvio Berlusconi ve uzun yıllardır kulübe hizmet eden Adriano Galliani'nin, bu saatten sonra Milan ile olan tüm bağları son buldu. 

BİR DEVRİN SONU

Neredeyse ömrünün yarısını Milan'ın başkanlığını yaparak geçiren Silvio Berlusconi, 30 yıllık başkanlık döneminde, aralarında Türkiye Futbol direktörü Fatih Terim'in de olduğu bir çok seçkin teknik direktör ve yıldız futbolcuyla çalıştı. Çinli yatırım grubuna yapılan satış işleminin ardından, Milan'daki Silvio Berlusconi dönemi resmen kapandı.

BERLUSCONİ'DEN GÖREVİ DEVRALAN İSİM YONGHONG Lİ OLDU

Milan'da 30 yıldır başkanlık görevini üstlenen Berlusconi'den, başkanlık görevini satış işlemleri sonrası 600 milyon Euro'luk bir servete sahip olan Yonghong Li devraldı. 

milan italya çin Silvio Berlusconi Yonghong Li
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar