Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Beşiktaş Divan Kurulu Seçimi Olaylı Başladı

Beşiktaş yönetimi tarafından, Divan Kurulu Seçimi'ne katılmasına izin verilmeyen ancak mahkeme kararı ile seçime katılan Yalçın Karadeniz'in, kürsüde yaptığı konuşma sırasında, Karadeniz'in ekibi ile mevcut başkan Fikret Orman'ın ekibi arasında gerginlik yaşandı.

Beşiktaş Divan Kurulu Seçimi Olaylı Başladı
Beşiktaş Divan Kurulu Seçimi Olaylı Başladı Cem Güner
Bu içerik 952 kez okundu.

Mahkeme kararı ile Divan Kurulu Seçimi'ne katılan Yalçın Karadeniz ve ekibi, kongreyi kendilerinin açması gerektiğini savundu. Bu tutumdan rahatsız olan Orman ve arkadaşları kürsüde konuşma yapan Yalçın Karadeniz'e tepki gösterdi. İki taraf arasında yaşanan karşılıklı atışmalar kısa süre sonra gerginliği üst seviyelere çıkardı. Yaşananlara önce özel güvenlik görevlileri, daha sonra da polisler müdahale etti. 

Yaşananların ardından sakinleşen ortam sonrası konuşmasına devam eden Yalçın Karadeniz, "Seçim listemi hazırlamadım. Zaten seçime giremiyorum. Tüzüğün bana verdiği yetki ile kongreyi açacağım. Problem nedir? 10 sene burada oy kullanmışız, bugün kullanamıyoruz. Böyle bir şey olabilir mi mikrofonu bile açmıyorsunuz" diye konuştu. Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil'in mikrofonu açtırması sonucu konuşmasını tamamlayan Karadeniz kongre divanlık başkanlığını oluşturduktan sonra seçim salonundan ayrıldı.

Yalçın Karadeniz'in ardından kürsüye çıkan Beşiktaş başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu Seçimi'nde yaşananlar ve Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Lyon maçına değinerek 'Divan Kurulunun, bir tek mevzuyla toplanabileceğini, onun da seçim olduğunu söyledi.

İşte Fikret Orman'ın Divan Kurulu Seçimi'nde yaptığı konuşması:

MAHKEMELERE TAŞIMAK BİZE YAKIŞMADI

Seçime, Divan Kurulu üyesi olan herkesin de liste oluşturup girebileceğini söyleyen Fikret Orman, "Geldiğimiz noktada şu anda divanımızı yöneten Ali Rıza Bey, Divan Kurulu Yönetimi'nin değil de Divan Seçiminin iptali için dava açtı ve dava mahkeme kararıyla kabul edildi. O günden sonra Divan Kurulu, bir tek mevzuyla toplanabilir, o da seçimle alakalı. Bu Divan Kurulu üyesi olan herkesin de liste oluşturup girebileceği bir şeydir. Ancak bunları mahkemelere taşımak bize yakışmadı. İnşallah bu son olsun" dedi.

BİZİM TEK SEVDAMIZ BEŞİKTAŞ

Fransa'da yaşanan tribün olaylarından Lyon kulübünü sorumlu tutan Fikret Orman, rövanşta galip gelerek turu geçeceklerinden şüphelerinin olmadığını belirterek, "UEFA'da 2-1'lik sonuç aldık. Evimizde maç oynayacağız. Herkeste bir moral bozukluğu, neyin moral bozukluğu? Maç başlasa, 2-0 olsa, 80. dakikada biz maçı 2-1 yapsak şu anda herkesin morali "Biz bunları burada yeneceğiz" durumunda olacak. Evet biz onları burada yeneceğiz ve Bu turu geçeceğiz. Beşiktaş, birlik içerindedir. Bizim tek sevdamız Beşiktaş. Bizim şahsi bir hesabımız yok. Hata yaptıklarımız olabilir ama sizin için mücadele ediyoruz. Nedir pay edemediğimiz. Hala anlamış değilim. Beşiktaş takımı 7 hafta var, 5 puan önde, ikinci şampiyonluğuna ve 3. yıldızına gidiyor. Geldiğimiz günü hatırlayın, bir de bugüne bakalım. Beşiktaş'ın büyüklüğünü Lyon bile kabul ediyor. Biz bunu kendimiz organize etmedik" diyorlar. Yalan. Kendileri para kazanabilmek için bileti sattılar. Taraftarların yaptıklarını da bize yüklemeye çalışıyorlar. Burası bizim evimiz. Buraya gelip güzel güzel maçları seyretsinler. Ayak oyuncularını Türkiye'de de yapmaya çalışıyorlar. Onların da ağzının payını veriyoruz. Lyon buraya gelince onlara da ağzının payını veririz" ifadelerini kullandı. 

Yalçın Karadeniz ve Başkan Fikret Orman'ın konuşmalarının ardından kürsüye çıkan başkan adayı Tevfik Yamantürk, kısa bir konuşma yaparak üyelere teşekkür etti. 

Olaylı başlayan Olağanüstü Divan Kurulu Seçimi, üyelerin oy kullanma işlemiyle devam ediyor.

beşiktaş fikret orman Yalçın Karadeniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar