Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Brezilya işadamı FIFA'ya 100 milyon dolarlık dava açtı

Heine Allemagne isimli Brezilyalı işadamı, futbol karşılaşmalarında çizgi belirlemek için kullanılan köpük spreyin patentinin kendisine ait olduğunu öne sürerek FIFA'ya dava açtı.

Brezilya işadamı FIFA'ya 100 milyon dolarlık dava açtı
Brezilya işadamı FIFA'ya 100 milyon dolarlık dava açtı Cem Güner
Bu içerik 788 kez okundu.

Dünya Futbolunun patronu FIFA'nın başı Brezilyalı iş adamı Allemagne ile derde girebilir. Allemagne, müsabakalarda sıkça kullanılan köpük spreyin patentinin kendisine ait olduğunu belirterek, FIFA tam 100 milyon dolarlık dava açtı.

New York Times gazetesi, iş adamı Allemagne'nin 2014 Dünya Kupasında ilk kez kullanılmasından bu yana bir klasik haline dönüşen köpük spreyi kendisinin bulduğunu iddia ettiğini ve bu gerekçeyle FIFA'ya karşı 100 milyon dolarlık tazminat davası açtığını aktardı.

FIFA 2016'DA 500 BİN DOLAR TEKLİF ETTİ

Allemagne, konuya ilişkin New York Times'a verdiği demeçte, 2016 Dünya Kupası organizasyonundan 5 ay önce FIFA’nın patenti satın almak için kendisine ortalama 500 bin dolar teklif ettiğini, ancak uzlaşma sağlanamadığını belirterek, "FIFA fikrimi çaldı. Bu fair play’e aykırı bir davranış." dedi.

FIFA KULLANIMA DEVAM EDERSE HER MAÇ İÇİN 15 BİN DOLAR ÖDEYEBİLİR

Diğer taraftan, Allemagne'nin başlattığı davanın Rio de Janeiro kentinden görüldüğü bilgisi taşıyan haberde, mahkemenin FIFA'nın kayıp spreyin kullanımına son vermesi yönünde bir karar alındığı, bu karar uymaması halinde spray'in kullanıldığı her maç için FIFA'nın 15 bin dolar ceza ödemesi yönünde görüş bildirildiği kaydedildi.

fıfa Heine Allemagne sprey
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar