Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Saffet Sancaklı: 4 Büyükleri Süper Lig'de seyredemeyebiliriz

Eski futbolcu Saffet Sancaklı, Süper Lig kulüplerinin kötü yönetildiğini, bor batağında olan 4 büyüklerin TFF 1. Lig'e düşürülmesi gerektiğini söyledi.

Saffet Sancaklı: 4 Büyükleri Süper Lig'de seyredemeyebiliriz
Saffet Sancaklı: 4 Büyükleri Süper Lig'de seyredemeyebiliriz Cem Güner
Bu içerik 1000 kez okundu.

Türk futboluna 4 büyük takımın formasını giyerek ve milli formayı terleterek hizmet veren ve ardından siyasete atılarak Milliyetçi Hareket Partisi'nden Kocaeli'nden girdiği Milletvekiliği seçimini kazanaran Meclise giren Saffet Sancaklı, futbolda Türkiye’nin 2002’de dünya 3’üncüsü olduğunu, ancak 2017 Kasım ayı verilerine göre 42’inci sıraya gerilediğini hatırlattı.

Bu gerilemenin en önemli etkenlerinden birinin de ülkede her şeyin siyasallaştırılması olduğuna belirten Sancaklı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimlerinde, bunun en bariz örneğinin yaşandığını, ülkeyi yönetenlerin Federasyona yakınlarını, partilisini getirerek, Türk sporunun altına dinamit koyduğunu söyledi.

Hükümetin getirdiği TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in futbolu kötü yönettiği için tepkiler topladığını ve bu tepkiler yüzünden hiç bir maçı tribünden izlemediğini kaydeden Sancaklı, TFF’nin hizmet edecek gücünün kalmadığını belirtti.

4 büyükler diye tabir edilen Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un şu anda net borcunun 7 milyar lira olduğunu hatırlatan Saffet Sancaklı,  Türk futbolunun güzide kulüplerinin battığını iddia etti.

Borç batağındayken bu kulüplerin Süper Lig'de mücadele etmesini anlayamadığını belirten Sancaklı, "Şu anda Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor dahil 2. Lig’e düşmesi lazım, ’mali fair play’den dolayı. Avrupa’da 6. ligiz para olarak. En son ihalede, biliyorsunuz, yıllık 600 milyon dolar sadece yayın geliri var ama şu anda takımların 2. Lig’e düşmesi lazım bu mali verilerden dolayı." dedi.

7 yıldır hayata geçirilemeyen "Futbol Kulüpleri Yasası"nın uygulanmaya konulmasınına rdından kulüp yöneticilerinin borçlardan sorumlu olacağını kaydeden Sancaklı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O zaman bakalım bu borçlar olacak mı? Bu kulüpleri yönetirken böyle babalarının çiftliği gibi mi yönetecekler? Hepsi holding patronu, holdingleri almış başını gidiyor, kulüplerin mali yapısı ortada. Kötü bir haberim var size, çok yakında büyükleri bile Süper Lig’de seyredemeyebiliriz. "

Saffet Sancaklı mhp futbol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar