Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

FETÖ, Gökhan Gönül’ü 7.5 milyon TL dolandırdı

A Milli Takım ve Beşiktaş'ın deneyimli yıldızı Gökhan Gönül, Balıkesir'de kamu hizmeti veren FETÖ'cülerin tuzağına düştü. FETÖ'cüler yıldız futbolcuya 7.5 milyon TL karşılığında değersiz arsa sattı.

FETÖ, Gökhan Gönül’ü 7.5 milyon TL dolandırdı
FETÖ, Gökhan Gönül’ü 7.5 milyon TL dolandırdı Cem Güner
Bu içerik 994 kez okundu.

Balıkesir'de devlet dairelerinde çalışan ve Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olan yönetici konumundaki memurlar özel bir sunum yaparak Beşiktaş'ın deneyimli sağ beki Gökhan Gönül'e imara açılacağını öne sürdükleri bir arsayı 7.5 milyon TL karşılığında sattı. Bakanlık, Gönül'ün arsa aldığı bölgeyi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı’na dahil etmedi.

Fenerbahçe'de gösterdiği performansla Türk futbolunun yetişdirdiği en iyi sağ bek unvanını elde eden ve 2 sezon önce olaylı bir şekilde Beşiktaş'a imza atan Gökhan Gönül, Balıkesir'e bağlı Karesi İlçesi sınırları içerisinde kalan 2. Kayabey Mahallesi 898 ada 11 parsel’deki 51 bin 200 metrekarelik tarlanın 25 bin 600 metrekarelik yarı hissesi 2016 yılında 7.5 milyon TL karşılığında satın aldı.

Geride kalan günlerde görevinden ayrılan Ahmet Edip Uğur döneminde Fırıntaş A.Ş. Genel Müdürü olan ve KHK ile görevden atılan Kazım Boztaş, Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı İrfan Sarıgül ile Mali Hizmetler Daire Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı İslam Çur’un, bahsi geçen arsayı ilk o dönem Balıkesirspor’da oynayan İlhan Eker’e satmak istediği iddia edildi.

İlhan ile anlaşamayan İrfan Sarıgül'ün ‘Tay Tay Kazım’ lakaplı FETÖ’cü Kazım Boztaş İstanbul’a gelerek, arsa satın almayı planlayan Gökhan Gönül’e bir sunum yaptığı ve ardından bu arsayı Gökhan'a 7.5 milyon TL'ye sattığı öğrenildi. Gökhan'ın büyük umutlarla para bağladığı tarlası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Balıkesir-Çanakkale Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı’na dahil edilmedi. Balıkesir Belediyesi'nin arsayla ilgili yeni bir plan yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor.

Gökhan Gönül fetö balıkesir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar