Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Şenol Güneş: Futbolcunun futbolcudan başka dostu yok

Beşiktaş'ın deneyimli çalıştırıcı Şenol Güneş, bir röportajında önemli demeçlere imza atarak "Futbolcunun futbolcudan başka dostu yok" dedi.

Şenol Güneş: Futbolcunun futbolcudan başka dostu yok
Şenol Güneş: Futbolcunun futbolcudan başka dostu yok Cem Güner
Bu içerik 1155 kez okundu.

Siyah-beyazlıları 2 üst üste şampiyon yapan ve hem UEFA Avrupa Ligi'nde hem de Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura yükseltme başarısı gösteren Şenol Güneş, HaberTürk'e verdiği röportajda, Beşiktaş günlerinden, oyuncu ilişkilerine, kariyerinden, Türk futbolunun önemli teknik adamlarından Fatih Terim ve Mustafa Denizli hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Kendisine yöneltilen "Elde edilen başarılar için her demecinizde “Hepimizin başarısı” diyorsunuz. Mütevazı mı davranıyorsunuz. Bu kadar adamı yönetmek gerçekten kolay değil. Nabza göre mi şerbet veriyorsunuz. Bu işin sırrı nedir?" sorusuna yanıt vererek başlayan Güneş, sözlerine kendini ne enayi pozisyonunda gördüğünü, ne de ukala tip olduğunu belirterek başladı.

Hakkında kimin ne söylediğinin kendisinde bir önem teşkil etmediğini kaydeden Güneş, kendisinin herkes gibi bir iş yaptığını, elbette hatalarının olduğunu ve bunları gösterip düzeltme şansı tanıdığını söyledi. Futbolcuların kurnaz olduğunu kaydeden Güneş, hepsinin ilk olarak hocayı yakından izlediğini,  kafasında sert mi, yumuşak mı diye profil oluşturduğunı belirtti. Böyle durumlarda bilgi ve tecrübenin ön plana çıktığını kaydeden Güneş, teknik direktörün kendine güvenin olup olmadığını futbolunun anlayacağını belirterek, "Kısa vadede ya despot olup sertlikle yaparsın, iyi giderse bir şey demez. Kötü giderse ‘Bize kötü davranıyor’ der. Yumuşaksak “Hoca zaten boş veriyor” der. Futbolcu beni inandırmalı. ‘Hocam idman yapmaya gerek yok, biz maçı alacağız.’ Ee hadi, buyur al! Futbolcunun futbolcudan başka dostu yoktur. Her gün beraberler. Ben de öyle çocuğumdan daha çok zaman ayırıyorum. Kendi doğrularını koyduğun zaman sorun olmaz. Ben inanmadığım şeyi söylemem oyuncuya. Ricardo (Quaresma) dedi ki ‘Niye ben hep oyundan çıkıyorum?’ Ben de dedim ki ‘Seninle başlıyorum, o yüzden dışarı alıyorum, istersen sonra başlayayım, çıkma.’ O da ‘Yok hocam, böyle iyi’ dedi. Herkesin haklı olduğu yerde bir karmaşa varsa olmaz. Önce kendime dürüst davranıyorum. Takımı yaparken son ana kadar yer değiştiririm, her gün düşünüyorum. Hesaplamalar yapıyorum. Siz de bunu yapıyorsunuz, muhtemel 11 yapıyorsunuz. ‘Tutarsa tutsun’ diyorsunuz. Ben tutturursam başarılıyım." dedi.

Şenol Güneş Beşiktaş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar