Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Beşiktaş'tan Ricardo Quaresma İçin Resmi Açıklama

Beşiktaş, kulübün Ricardo Quaresma tarafından şikayet edildiği yönündeki haberler üzerine resmi bir açıklama yayınladı.

Beşiktaş'tan Ricardo Quaresma İçin Resmi Açıklama
Beşiktaş'tan Ricardo Quaresma İçin Resmi Açıklama Cem Güner
Bu içerik 3481 kez okundu.

Portekiz milli takım oyuncusu ve Beşiktaş forması giyen yıldız oyuncu Ricardo Quaresma'nın aldığı cezalar nedeniyle Beşiktaş'ı FİFA'ya şikayet ettiği yönünde pek çok haber sitesinde yer alan iddialara kulüpten yanıt geldi.

Beşiktaş konuya ilişkin yayımladığı açıklamada, futbolcunun ceza nedeniyle bildirimde bulunmasının farklı basın tarafından farklı yansıtıldığını, şikayet gibi bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

Siyah-Beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada çıkan haberlere ilişkin şöyle denildi:

''Bazı basın yayın organlarında yer alan Quaresma'nın kesilen cezalar nedeniyle FIFA'ya başvurduğu ile ilgili haberlerin sunum şekli ve zamanlaması manidardır.

Disiplin talimatlarımız çerçevesinde, geçen sezon Quaresma ve Aboubakar'a cezalar kesilmiştir.

Basında sıkça dile getirilen futbolcuların ceza gerektiren hareketlerinin kulüpler tarafından görmezden gelindiği eleştirileri bilinmektedir.

Kulübümüz takdir edilmesi gereken disiplin yönetmeliğini uyguladığı, futbolcuların da doğal bir hak olarak tanınan FIFA'dan konuyu incelemesi isteğinin basın yayın organlarında 'bir kriz havası' gibi sunulması sorgulanması gereken bir durumdur.

Beşiktaş JK disiplin talimatlarını sıkı bir şekilde uygulamaktadır. Futbolcular ise FIFA'dan konuyu inceleme isteğinde bulunma hakkına sahiptir. Sıradan bir konunun farklı cümleler içine sıkıştırılarak büyütülmesi, hatta şikayet gibi çok rahatsız edici bir noktaya taşınması kabul edilebilir bir durum değildir.

Geçen sezon yaşanan gayet doğal bir durumun çok önemli maçlarımız arifesinde ve bu üslup ile sunulmasının maksadını sorguladığımızı da tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.''

beşiktaş fifa Quaresma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar