Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Galatasaray 10 Yaşındaki Ali Osman'ı Transfer Etti

Kahramanmaraşlı 10 yaşındaki forvet oyuncusu Ali Osman Kalın, Galatasaray’a transfer oldu.

Galatasaray 10 Yaşındaki Ali Osman'ı Transfer Etti
Galatasaray 10 Yaşındaki Ali Osman'ı Transfer Etti Cem Güner
Bu içerik 1412 kez okundu.

Kahramanmaraş’ta 10 yaşında olan Ali Osman Kalın’ın Galatasaray’a transferi gerçekleştirildi. Ali Osman Kalın, futbol hayatına gelecek yıl, İstanbul’da devam edecek. Galatasaray’ın alt yapısına transferi yapılan Ali Osman’ın tek hayalinin A liginde kaptanlık bandını takmak olduğu açıkladı.

Bilindiği üzere Galatasaray genç küçük yetenekleri küçük yaşta keşfedilmesi için, Kahramanmaraş’ta okul açmıştı. 2014 yılında 6 yaşında iken, futbol okuluna kaydı yapılan Ali Osman kısa sürede gözlere girmeye başardı.

Galatasaray Futbol Okulu’nun amatör liginde de oynayan Ali Osman,  Florya’dan gelen Galatasaray ekibinin dikkatini çekerek 2 yıl önce takibe alındı. Yeteneklerini Galatasaray’a ispatlayan Ali Osman’ın 13 Şubat'ta Kahramansaray'dan Galatasaray'a transfer oldu.

Hayalini kurduğu takımda oynamaya başlayan Ali Osman, yaşadığı mutluluğu dile getirirken, "4 senedir Kahramansaray'da oynuyorum. 3 kere İstanbul'a kamplara gittim. 2 kere Antalya'ya, 1'er kere de Ankara ve Elazığ'a gittik. Oralarda seçildim, İstanbul'da denemeye aldılar, orada da seçtiler. Antalya kampında turnuvalara gittik, finale çıktık İstanbul takımıyla. Finalde Fenerbahçe ile oynadık ve 4-0 yenip şampiyon olduk. Mutluyum, orada forma giymeyi çok isterim. Arkadaşlarımla da tanıştım, kaynaştık. Mutluyum, orada forma giymeyi ve kaptan olmayı çok isterim. Bundan sonraki hedefim Spor Toto Süper Lig'de oynamak isterim, Galatasaray'ın A takımı oyuncusu olmak." sözlerine yer verdi.

5 yıl önce açılan ve 500’e yakın çocuğun eğitildiği Futbol Okulu Koordinatörü Yahya Canlı ise Ali Osman Kalın'ın bu süre zarfında okulda futbol eğitimi alan 500 civarında çocuktan biri olduğunu açıkladı. Canlı, Kalın'ın 500 öğrenci arasından Galatasaray'ın radarına girmeyi başardığını kaydeden belirtirken, transferin Kahramanmaraş açısından çok önemli olduğunu açıkladı.

1988’de Kahramanmaraşspor’dan Beşiktaş’a transfer olan olan Mehmet Özdilek'ten sonra Ali Osman’ın kentten üç büyüklere transfer olan tek futbolcu olduğu açıklandı.

Yahya Canlı, "Ali Osman Kalın, Galatasaray'ın resmi lisanslı futbolcusudur ve yaşı itibariyle altyapıda forma giyecek"  dedi.

Volkan Dalyan, İlyas Karageçen, Hasan Cino ve Esat Kazancı tarafından gözetimi yapılarak çalışma yapan çocuklardan dört tanesinin daha Galatasaray'ın tarafından takip edildiğini belirten Yahya Canlı, "2 yıldan beri gerek Florya'da, gerek yaz ve kış kamplarımızda Ali Osman izlenmekteydi. Hatta önümüzdeki yıl ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşmesi söylendi, ama babasının işlerinden dolayı olmamıştı. Ali Osman'ın lisansı Galatasaray'a çıktı. Artık Türk futbolunun medarı iftiharı, Avrupa fatihi Galatasarayımızın Kahramanmaraş'tan da bir futbolcusu var. Bu gururu Galatasaray Futbol Okulu ve Kahramansaray Kulübü olarak yaşıyoruz" açıklamasını yaptı.

galatasaray ali osman kalın kahramanmaraş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar