Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

820 Milyon Liraya 6 Stat Daha Açılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOKİ işbirliğince ülkede 820 milyon liralık 6 yeni stat daha açılıyor.

820 Milyon Liraya 6 Stat Daha Açılıyor
820 Milyon Liraya 6 Stat Daha Açılıyor Cem Güner
Bu içerik 1093 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ve belediyelerin gelirleriyle hizmete sunulan 14 stadyuma eklenmesi hedeflenen 6 tane stadın daha ihale ve projesinin tamamlandığı bildirildi.

Yapılması planlanan 6 yeni stadyumun şehirleri Ankara, Elazığ, Erzincan, Hakkâri olarak açıklandı. Şırnak-Cizre stadyumunun proje, Edirne stadyumunun ise ihale aşamasında olduğu belirtildi. İhale aşamasında olan Edirne stadyumunun TOKİ tarafından karşılanacağı ve kalan statların, GSB bünyesinde olacağı bildirildi.

3 yıl içinde tamamlanması beklenen ve Ankara 19 Mayıs stadyumu yerine yapılması öngörülen Ankara stadyumuna ise 500 milyon civarında maliyet ayırıldı.

Adına “Milli Takımlar Stadyumu' verilmesi planlanan tesisin 7 gün, 24 saat sistemine göre inşa edileceği bildirildi. Projesinin yüzde 80'i tamamlanan tesis için 2017-2018 futbol sezonu sonunda yoğun bir çalışmanın yapılması halinde 3 yıl içerisinde hizmete sunulması planlanıyor.

Ayrılan 820 milyon liralık stadyum bütçesinin 500 milyonunun Ankara için kullanılacağı ve en az maliyetin Cizre için 15 milyon olarak kullanılacağı bildirildi. Elazığ ve Erzincan 100’er milyon, Hakkâri 30 milyon ve Edirne stadyumu da 75 milyon liralık bütçeyle inşa edileceği açıklandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı TOKİ GSB
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar