Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Alex De Souza Derbiyi İzlemeye Geldi

Fenerbahçe’nin efsanevi sol ayağı Alex De Souza, İstanbul’a geldi. Alex, geliş amacının tatil ve derbi olduğunu açıkladı.

Alex De Souza Derbiyi İzlemeye Geldi
Alex De Souza Derbiyi İzlemeye Geldi Cem Güner
Bu içerik 1438 kez okundu.

Ezeli rakibi Galatasaray ile derbisi olan Fenerbahçe’nin eskimeyen ve unutulmayan futbolcusu Alex, İstanbul’a geldi. Yaptığı röportajda İstanbul’a geliş amacını bildiren Souza, tatil yapmak ve derbiyi izlemek için geldiğini kaydetti.

Yapılan röportajda Galatasaray’ın 6-0’lık mağlubiyetine inceden değinen Alex, “Oyuncular gelse de farklı isimler olsa da tarih vardır, yaşanmışlık vardır. Tarih anlatılır. G.Saraylılar geçmiş dönemden gelmiş skorların ağırlığını hisseder. Kulaklarının arkasında birileri hep “Kadıköy’e gidiyoruz” der. Yaşananlar soyunma odasında hatırlanır, nesilden nesile anlatılır.” sözlerinde bulundu.

Fenerbahçeli taraftarların gönüllerinde yer kazımış olan Alex, ülkede yine coşkuyla karşılandı. Taraftarları tarafından her geldiğinde ilk gelişi gibi muamele edilen Alex’te bu ilgiden oldukça memnun.

Alex, İstanbul’a geliş amacını, “Türkiye’ye bana da iyi geldi. Türkiye’deki arkadaşlarımı da gördüm. Gelme amacım çok özlediğimden ve de G.Saray derbisi var. Anlamı ve önemi var bu derbinin benim için. Uzun süredir planlarımdaydı. Kardeşimle geldim. Hem derbiyi izleyelim hem de gezelim istedik. İmza gününü de yapalım dedik. Yani hepsi birlikte…” sözleri ile açıkladı.

Eski takım arkadaşı Lugano ile birlikte Brezilya’da film çektiklerini bildiren Alex, gelişinin bir diğer amacını da Taffarel ile görüşüp söyleyişi yapmak olarak bildirdi.

Alex, Kadıköy’de Galatasaray’a karşı mağlup olamayan Galatasaray’ın her gelişinde bu kez son olacak diye kendini motive etmesinin ve Fenerbahçe’nin de bu yenilmezlik ünvanını korumaya çalışmasının iki taraf arasında hırs yarattığını kaydetti.

Derbilerin fazla duygu yüklü olduğunu kaydeden Alex, “İki takımı da çok takip edemiyorum Brezilya’da. Güncel durumlara bakamıyorum. Tahmin yanlış olur. İki teknik adam da tansiyonu hesaplayacak iki insan. 
Umarım herkes futbola doyar. Kaliteli ayaklar var herkes zevk alır. Bu maçta çok fazla duygu oluyor. Duygu bize derbiyi anlatır.” açıklamasında bulundu.

Tarihsel süreç ve saha olarak Fenerbahçe’yi avantajlı bulan Alex, iki tarafın hocasının da camiayı iyi tanıdığını belirtti.

alex de souza istanbul galatasaray fenerbahçe kadıköy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar