Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

"UEFA'dan Herhangi Bir Ceza Alacağımıza İhtimal Vermiyorum"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA’ya yönelik açıklamalarda bulundu. Cengiz, UEFA tarafından ceza almayacaklarını öngördü. Cengiz’in Divan Kurulu toplantısı 2 saat 45 dakika kesintisiz olarak sürdü.

 Cem Güner
Bu içerik 1022 kez okundu.

Divan Kurulunun mart ayı toplantısında yaklaşık 2 saat 45 dakika kesintisiz toplantı yapan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA’ya yönelik açıklamalar yaptı. Cengiz, "UEFA'dan herhangi bir ceza alacağımıza ihtimal vermiyorum" sözlerinde bulundu. 

Galatasaray Başkanlığını 1 aydır aktif olarak yürüten Cengiz, ilk kez divan kurulunu bu kadar yoğun olarak gördüğünü bildirdi. Hafta sonu Fenerbahçe ile yapılacak olan derbiye talebin oldukça yüksek olduğunu belirten Cengiz, kendilerine 2100 adet bilet verildiğini ve 3 gündür 10 binden fazla talep geldiğini kaydetti.

Galatasaray2ın finansal ve mali konusunda da bilgi veren Cengiz, “Galatasaray’a çok dinamik bir yapı, önemli bir sosyal çimentosunu oluşturan değerli bir harç. Ben de bu harcı temsil ettiğim için gurur duyuyorum. Finansal ve mali konularda bilgi vereceğim. 25 Ocak’tan itibaren 170 TL ödeme yaptık. 23 milyon TL faktoring firmalarına verildi. Bizim bildiğimiz 4,5 faktoring firmalar vardır. Bana 11 faktoring firma odluğu söylendi. Onlara ödenmesi gereken 23 milyon TL ödedik, 53 milyon TL ödeyeceğiz” sözlerine yer verdi. 

10 kişilik bir komite kurduklarını ve bunu UEFA’ya dostça bildirdiklerini aktaran Cengiz Galatasaray’ın UEFA’dan ceza almayacağını öngörerek, “Burada Avrupa’nın çok önde gelen 6 hukuk ve devlet adamlarına raporu sunduk. 2 saat 45 dakika sunum yaptık. Nefes alamadan tuvalete gitmeden. Onlarda dayandı. Bize çok sert sorular geldi. Siz bu vaatleri bir öncede verdiniz dediler. Toplam 492 milyon TL bir rakam. Bizim bu konuda söyleyecek hiçbir şey yok. Biz mali konuda size arz edecek hiçbir şey yok dedik. Biz 3 yıllık projeksiyon sunacağız dedik. Her sonuca göre, hayal taşımayan projeler sunduk. Allah kimseyi disiplin kuruluna düşürmesin. Disiplin Kurulu tarihinde böyle bir sunum olduğunu zannetmiyorum. Onlar da bunu söyledi. Ben Galatasaray’ın ceza alacağına ihtimal vermiyorum. Bizim rakiplerimiz değerli. Onların içinde biz en büyük ve değerliyiz. Biz bütünün en büyük parçasıyız. Bizde bütün içinde Türk futbolunu da esirgemeyin diyoruz. Yaklaşık 33 stat yapıldı, 405 kapalı spor yapıldı. Türk sporu 4, 5 sene içinde Avrupa’nın tepesine çıkacak. Bize fırsat tanıyın. 3 ile 4 için bize fırsat tanıyacaklar” ifadesinde bulundu.

Eski Başkanları Bir Araya Getirerek Spor Tarihinde Bir İlki Gerçekleştirdik 

Galatasaray başkanlığında henüz 1 aydır bulunan Mustafa Cengiz spor tarihinde bir ilke imza attıklarını belirtti. Eski başkanlarla herhangi bir husumeti olmadığını bildiren Cengiz, “Spor tarihinde bir ilki gerçekleştirdik. Değerli eski başkanlarımızı bir araya getirdik. 2 saat sürece fikir alış verişinde bulunduk. Günlük hayatta buluşamayacak insanlar Galatasaray için buluştu. Biz dayanışmacı bir toplumuz. Bütün geçmiş yönetimlere her zaman hizmet ettim. Ama hatalarını söyledim” açıklamasını yaptı.

Küçük ve büyük yatırımcıların borsada 50 milyon TL yatırım yaptığına değinen Cengiz, “Sermaye artırımı için başvurduğumuzda tahsisli olduğunu gördük. SPK başvurumuz kitlenmişti. Biz bunu çözdük. Yeni sunum ve imzalar verdik. Zamanımızın 3’te birini verdik. Devletimizin en ciddi organlarından olan başvurumuzu kabul ettik. Orada 145 milyon TL karşılama riskini sıfır etti. Oradan bize ciddi para girdisi oldu. Ben kısa sadece elektrik vermiş olabilirim. Galatasaray dev bir kuruluş. Türkiye’nin en büyük camiası. Ben arada aracı oldum. 4 iş günü içinde küçük, büyük yatırımcı borsada 50 milyon TL yatırım yaptı. Bu Galatasaray’a olan güveni ve saygıyı gösterir” sözlerini vurguladı. 

 

 

 

galatasaray başkanı mustafa cengiz uefa galatasaray fenerbahçe SPK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar