Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

UEFA Bildirdi: Oyuncu Değişikliği Sayısı 4’e Çıkıyor

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde önümüzdeki sezon yürürlüğe girmesi planlanan düzenlemeler UEFA tarafından açıklandı. Daha önce 3 olan oyuncu değişikliği sayısı 4’e çıkarılıyor.

UEFA Bildirdi: Oyuncu Değişikliği Sayısı 4’e Çıkıyor
UEFA Bildirdi: Oyuncu Değişikliği Sayısı 4’e Çıkıyor Cem Güner
Bu içerik 1476 kez okundu.

UEFA tarafından önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde yapılacak olan yeni düzenlemeleri açıkladı.

3 olan oyuncu değişikliği sayısının 4’e çıkarıldığını bildiren UEFA, yedek kulübesinde oturacak olan oyuncu sayısını ise 12 olarak bildirdi. UEFA, Şampiyonlar Ligi maçlarının ise 18.55 ile 21.00 da olması gerektiğini açıkladı ama Avrupa saatine göre.

UEFA Şampiyonlar LigiUEFA Avrupa Ligi ve UEFA Süper Kupası için yapılan yeni düzenlemeler şu şekilde açıklandı:

1-) 2018-2019 sezonundan itibaren uzatmalara giden maçlarda maç sayfasında listelenen dördüncü bir yedek oyuncu oyuna alınabilecek.
2-) UEFA Şampiyonlar Ligi finali, UEFA Avrupa Ligi finali ve UEFA Süper Kupası için 23 oyuncu da maç listesinde yer alabilecek. 12 futbolcu, yedek kulübesinde oturabilecek.
3-)UEFA Şampiyonlar Ligi play-off'ları, grup maçları, son 16 turu, çeyrek final, yarı final ve final karşılaşmaları 18.55 ve 21.00 saatlerinde oynanacak

Avrupa saatine göre 18.55 ve 21.00’da başlayacak olan Şampiyonlar Ligi maçlarının Türkiye saatine göre 23.00 ve 00.00’da başlayacağı bildirildi.

UEFA tarafından yapılan düzenlemelerde devre arası transferlerde de değişiklik yapıldı. Kulüplerin kış transfer döneminde 3 yeni oyuncusu hiçbir kural olmadan kadrosuna katabileceğini bildirdi.

 

uefa Şampiyonlar Ligi Avrupa Ligi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar