Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Skenderbeu’ya UEFA’dan Emsali Karar: 10 Yıl Men

UEFA, Arnavut ekiplerinden Skenderbeu’yu Avrupa’dan 10 yıl men ediyor. Skenderbeu’yu ise mahkemeye başvurarak bu kararı düşürmeyi planlıyor.

Skenderbeu’ya UEFA’dan Emsali Karar: 10 Yıl Men
Skenderbeu’ya UEFA’dan Emsali Karar: 10 Yıl Men Cem Güner
Bu içerik 639 kez okundu.

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu tarafından Arnavut ekiplerinden Skenderbeu’ya 10 yıl Avrupa’dan men cezası kararı verildi. 10 yıl takımını Avrupa’dan men eden UEFA, kulübü 1 milyon euro para cezasına da çarptırdı.

Facebook resmi sayfasından açıklamada bulunan Skenderbeu, böyle bir kararı beklediklerini dile getirdi. Skenderbeu, kurumun bağımsızlık ilkesinde ve tarafların haklarını güvence altına almasında eksiklik olduğunu bildirdi.

Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) ve İsviçre Yüksek Federal Mahkemesine başvuru yapmayı tek yol olarak gören Skenderbeu, kulübün örnek teşkil eden çalışmalarının korunması için bunun yapılması gerektiğini, UEFA'nın sportif adaletinin kurumun ve ortaklarının özel çıkarlarına hizmet ettiğinin açık olduğu belirtti.

UEFA’nın aldığı kararı “absürt” olarak nitelendiren Skenderbeu, mahkemenin UEFA’nın bu kararını Skenderbeu’nun masumiyetine inanarak düşüreceğini beklediklerini bildirdi.

 

skenderbeu uefa avrupa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar