Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Fenerbahçe'den 3 Temmuz Şike Kumpası Mesajı: "Hesabı Sorulacak"

3 Temmuz 2011 yılında Fenerbahçe’ye Türkiye Cumhuriyeti ve spor tarihinin en alçak kumpaslarından biri düzenlenmişti. Şike davası sonrasında Aziz Yıldırım cezaevine alınmış daha sonra ise aklanarak çıkmıştı. Hain kumpasın 7. yılı olması üzerine Fenerbahçe Spor Kulübü, taraftarlarına özel mesaj paylaştı.

Fenerbahçe'den 3 Temmuz Şike Kumpası Mesajı:
Fenerbahçe'den 3 Temmuz Şike Kumpası Mesajı: Cem Güner
Bu içerik 832 kez okundu.

2010-2011 sezonunda Fenerbahçe’ye yapılan şike kumpasının üzerinden tam 7 yıl geçti. Fakat taraftarlar ve tüm Türkiye bu kumpası unutamadı. Fenerbahçe camiasını derinden sarsan bu kumpas sonrasında Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım cezaevinde bir süre kalmıştı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir spor kulübüne en alçakça yapılmış olan kumpasın 7’nci yılında Fenerbahçe Spor Kulübü taraftarlarına özel mesaj yayımladı.

“Büyük Fenerbahçe’nin, Büyük Taraftarları” başlığı ile yayımlanan mesajda Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kumpasın içerisinde yer alan tüm şahıs ve kurumlardan hesap soracağı yenilendi. Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından taraftarlarıyla paylaşılan mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye Cumhuriyeti ve spor tarihimizin en alçak kumpaslarından biri olan, 3 Temmuz Şike Kumpası'nın üzerinden tam 7 yıl geçti.


Eski Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve eski yöneticilerimizin özgürlüklerinin gaspıyla başlayan, sonrasında kulübümüze maddi – manevi sayısız hasar veren bu süreç içerisinde, Fenerbahçe'nin en önemli gücü, dünyanın en güzel taraftarının canı pahasına ortaya koymuş olduğu özgürlük mücadelesi oldu. Fenerbahçe'sine sahip çıkan binlerce Fenerbahçeli, yıllarca gözyaşı döktü, üzüldü, ancak avazı çıktığı kadar bağırmaktan da geri durmadı "Fenerbahçe YIKILMAZ" diye…

Ancak Fenerbahçeli, kendisine yaşatılan zulmü hiçbir şekilde unutmamıştır ve unutmayacaktır. Bizler, Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri olarak, kulübümüzü sürekli olarak yıpratan ve milyonlarca Fenerbahçelinin son 7 yıldır bir an önce sonuçlanmasını beklediği Yargıtay sürecinin artık beraatle son bulmasını, tertemiz kulübümüzün kamuoyu vicdanında tescillenmiş olduğu masumiyetinin, Yargıtay nezdinde de gerçekleşmesini bekliyoruz.

Camiamızın, 3 Temmuz ile ilgili tüm beklentilerinin sonuna dek farkındayız ve Fenerbahçe'nin gasp edilen hakları, maddi kayıpların telafisi için tüm hukuki hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yargıtay'dan çıkacak olan beraat kararıyla birlikte, gereken tüm hukuki girişimler, yine camiamızın bizlere vereceği enerji ile başlatılacak.

Kumpasın 7.yılında, Fenerbahçe'ye kast eden tüm şahıs ve kurumlardan hesap sorulacağını yineliyor, tüm camiamıza saygılarımızı sunuyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ.”

fenerbahçe Aziz Yıldırım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar