Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

2022 Katar Dünya Kupası’nın Tarihi Açıklandı

Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası finalleri için Moskova’ya giden FIFA Başkanı Gianni Infantino, 2022 yılında Katar’da yapılacak olan Dünya Kupası tarihini duyurdu.

2022 Katar Dünya Kupası’nın Tarihi Açıklandı
2022 Katar Dünya Kupası’nın Tarihi Açıklandı Cem Güner
Bu içerik 746 kez okundu.

Rusya’da 15 Temmuz 2018 Pazar günü düzenlenecek olan Fransa-Hırvatistan’ın Dünya Kupası mücadelesi için Moskova’da bulunan FIFA Başkanı Gianni Infantino, 2022 Dünya Kupası’na ilişkin açıklamada bulundu. FIFA Başkanı Gianni Infantino, Katar’da 2 yıl sonra düzenlenecek olan Dünya Kupası tarihini açıkladı.

2022 yılında Katar’ın ev sahipliği yapacağı Dünya Kupası’nın tarihi bugün resmen açıklandı. FIFA Başkanı Gianni Infantino, 2022 Dünya Kupası mücadelelerinin 21 Kasım-18 Aralık tarihleri arasında yapılacağını bildirdi.

Bu kapsamda dünya kupası tarihinde bir ilke imza atılacak. Dünya Kupası mücadeleleri 2022 yılında ilk kez Kuzey Yarımküre’de kış mevsiminde oynanacak.

İlk kez 1930 yılında düzenlenen Dünya Kupası mücadeleleri Uruguay’da başlamış ve her yıl farklı ülkelerde yapılmıştı. Ev sahipliği yapacak olan ülkeye ise mücadele sürecinde milyonlarca döviz girişi oluyor. Taraftarların ülkeye akın etmesi hem turizmi hem de ülke ekonomisini büyük oranda canlandırıyor.

katar dünya kupası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar