Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Erdoğan’la Resim Çektiren Özil, Almanya Milli Takımını Bıraktı

Türk asıllı Almanya milli oyuncusu Mesut Özil, milli takımı bıraktığını duyurdu. Özil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la çektirdiği fotoğraf sonrasında büyük baskı gördüğünü iddia etti.

Erdoğan’la Resim Çektiren Özil, Almanya Milli Takımını Bıraktı
Erdoğan’la Resim Çektiren Özil, Almanya Milli Takımını Bıraktı Cem Güner
Bu içerik 586 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la çektirdiği fotoğraf sonrasında büyük baskı gördüğünü iddia eden Türk asıllı Almanya milli oyuncusu Mesut Özil, Almanya milli takımını bıraktı. Yabancı ve yerli futbolculardan büyük destek alan Özil’in bu efsanevi harekete tarihe adını yazdırdı. Birçok futbolcu Özil’in takdire şayan hareketini överek arkalarında olduğunu bildirdi.

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Hector Bellerin "Ülkesi için saha içi ve dışında çok şey yapmış birine böyle saygısızca davranmak gerçeküstü. Bravo Mesut. Bu davranışa karşı göğüs germen harika" açıklamasında bulundu.

Kevin Campbell, “İyi iş başardın Mesut. Almanya'nın kupa kazanmasına yardım ettin. Kim olduğunla gurur duy.” ifadesine yer verdi.

Jerome Boateng, Özil’le birlikte olduğu resmi paylaşarak altına "Seninle olmak büyük mutluluktu abi" notunu düştü.

Erdoğan ve Özil’in fotoğrafını paylaşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Mesut Özil kardeşimizin sergilediği onurlu duruşu yürekten destekliyoruz." sözleriyle Türk asıllı futbolcuya destek verdi.

Ankaragücü Kulübü resmi hesabından "Bu millet, seni dik duruşun ile hatırlayacak" sözlerini vurguladı.

Uzun süre Almanya’da yaşayan ve Özil’in halini büyük ölçüde anlayan AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu "4 yıl Almanya adına yarıştım. Her şey çok güzeldi. Sonra Hollanda takımına transfer oldum. Kurulu düzenim olduğu için Almanya'da yaşamak istedim. Almanya hükümeti buna izin vermedi. Oturma iznim iptal edildi ve sınır dışı edildim. Şimdi Özil'e yapılanları çok iyi anlıyorum. Özil yalnız değildir" açıklamasını yaptı.

 

mesut özil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar