Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Erdoğan’dan Özil’e Tam Destek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'e destek verdi.

Erdoğan’dan Özil’e Tam Destek
Erdoğan’dan Özil’e Tam Destek Cem Güner
Bu içerik 712 kez okundu.

Almanya Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'e Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan tam destek geldi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Recep Tayyip Erdoğan, Mesut Özil’in yaptığı hareketin tam milli ve yerli olduğunu ifade etti.

Erdoğan’a Mesut Özil'in kendisine yapılan ırkçı saldırı sonrasında aldığı kararı nasıl değerlendirdiği soruldu. Erdoğan ise, ''Mesut'un bu açıklaması, takındığı tavır tam millidir ve yerlidir, her türlü takdirin üzerindedir. Ben gözlerinden öpüyorum'' açıklamasında bulundu.

Almanya Milli Takımı’na her şeyini bu denli veren ve bugüne kadar olan başarılarında Özil’in de büyük katkısı olduğunu ifade eden Erdoğan,  böyle ırkçı ve dininden dolayı böyle bir yaklaşımın kabul edilemez olduğunu belirtti.

Erdoğan sert bir ifadeyle ”Kaldı ki kökeni itibarıyla Türk olan Mesut'la, İlkay'la, Cenk Tosun'la Londra'da resim çektirmeme tahammül edemeyen bu anlayışı, neyle izah edeceksiniz? Bu hazımsızlıktır. Bunu da zaten hakikaten, yerli yerine oturmuş olan siyasetçiler takdir ediyorlar. Onlar da Mesut'un yanında yer aldıklarını ifade ediyorlar." sözlerine yer verdi.

mesut özil recep tayyip erdoğan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar