Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Beşiktaş’ın Efsanesi Demba Ba’ya Yapılan Irkçılık Cezasız Kalmadı

Çin Süper Lig ekiplerinden Shanghai Shenhua’da top koşturan Demba Ba, Changchun Yatai maçında gördüğü ırkçı davranış sonrasında zor sakinleştirilmişti.

Beşiktaş’ın Efsanesi Demba Ba’ya Yapılan Irkçılık Cezasız Kalmadı
Beşiktaş’ın Efsanesi Demba Ba’ya Yapılan Irkçılık Cezasız Kalmadı Cem Güner
Bu içerik 374 kez okundu.

Changchun Yatai geçtiğimiz hafta maç yapan Shanghai Shenhua’da top koşturan Demba Ba, gördüğü ırkçı davranış sonrasında takım arkadaşları tarafından zorla sakinleştirilmişti. Çin Süper Lig ekiplerinden Shanghai Shenhua’ya transfer olan Demba Ba, Türkiye Ligi’nde Beşiktaş ve Göztepe ile adını duyurmuş ve takım gözetmeksizin çok sevilmişti.

Çin Süper Lig ekiplerinden Shanghai Shenhua, geçtiğimiz hafta Changchun Yatai ile yaptığı maçta Zhang Li isimli oyuncunun ırkçı muamelesine maruz kalmıştı. Zhang Li’nin yaptığı bu davranış cezasız kalmadı.  

Çin Futbol Federasyonu, Zhang Li için 6 maç men cezası verirken, 42 bin yuan da para cezasına tabii tuttu. Çin Futbol Federasyonu, Zhang Li için verilen cezanın açıklamasında ırkçılık ifadesini kullanmayı tercih etmedi. Zhang Li’nin davranışı Çin Futbol Federasyonu tarafından  "sosyal düzeni ve müsabakanın seyrini bozan hareketler" olarak nitelendirildi.

demba ba çin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar