Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Kasapoğlu, EURO 2024’e Almanya’nın Seçilmesini Değerlendirdi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, EURO 2024 Avrupa Şampiyonası'na Almanya’nın ev sahipliği yapması kararına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Kasapoğlu, EURO 2024’e Almanya’nın Seçilmesini Değerlendirdi
Kasapoğlu, EURO 2024’e Almanya’nın Seçilmesini Değerlendirdi Cem Güner
Bu içerik 240 kez okundu.

UEFA, EURO 2024 Avrupa Şampiyonası'na Almanya’nın ev sahipliği yapması karar verdi. Karara ilişkin değerlendirmede bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin kaybettiği hiçbir şey olmadığını vurguladı.

Organizasyonun Türkiye toprak ve coğrafyasında yapılmasının organizasyon adına çok yararlı olacağının altını çizen Kasapoğlu, ülkemizin kaybettiği bir şey olmadığını belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan açıklama şu şekilde oldu:

"Onca güçlü yanlarımıza rağmen ülkemize verilmemesi UEFA açısından ve EURO 2024 açısından üzücü bir durumdur. Bizim ülke olarak organizasyonlar noktasındaki gücümüz, kalitemiz, standartlarımızın yüksekliği bellidir. Tesislerimizin, statlarımızın kalitesi, yeniliği ortadadır. Bu anlamda bizim ülke olarak kaybettiğimiz hiçbir şey yoktur. Bundan sonraki süreçlerde bunlar göz önünde bulundurarak, ülkemizin konukseverliği noktasındaki tecrübeyi EURO 2024 o anlamda kaybetmiştir. Bu coğrafyada, bu topraklarda bu organizasyonun yapılması bu organizasyon adına çok kazandırıcı bir durum olacaktı ancak ifade ettiğim gibi ülkemizin kaybettiği hiçbir şey yoktur.

Gençlerimizle, ülkemizin insanıyla yarınlara omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

euro 2024 almanya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar