Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Çalımbay’ın Kadro Şikayeti, Konyaspor Yönetimini Alarma Geçirdi

Atiker Konyaspor Yönetimi, yollarını ayırdığı Teknik Direktör Rıza Çalımbay’a ilişkin açıklamada bulundu.

Çalımbay’ın Kadro Şikayeti, Konyaspor Yönetimini Alarma Geçirdi
Çalımbay’ın Kadro Şikayeti, Konyaspor Yönetimini Alarma Geçirdi Cem Güner
Bu içerik 324 kez okundu.

Yollarını ayırdığı Teknik Direktör Rıza Çalımbay’a ilişkin açıklamada bulunan Atiker Konyaspor Yönetimi, teknik direktör ve yönetiminin hedefleri konusunda uzlaşamadıklarını dile getirdi. Yazılı olarak açıklama yapan yönetim, Rıza Çalımbay ile devam etmeme kararının gerekçelerini listeledi.

Çalımbay’ın, takımın mevcut kadrosundan sürekli şikayet ettiğinin altını çizen yönetim, şikayete söz konusu olacak ve küme düşmeme hedefine odaklanacak bir takım olmadıklarını beyan etti.

Atiker Konyaspor’un,  Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı final, final oynamaya alışmış güçlü bir takım olduğuna işaret eden yönetim, Çalımbay'ın her röportajında kadro yetersizliğinden şikayet ettiğini anımsattı.

Konyaspor yönetimi takımın güçlülüğünü, "Geçtiğimiz sezon çok özel nedenlerle yaşanan sıkıntılar hariç, son yıllarda Atiker Konyaspor'un başarıları hedefleri ortadadır ve ligin üst sıralarını zorlarken Türkiye Kupası'nda yarı final, final oynamaya alışmış güçlü bir takım hüviyetindedir." ifadeleri ile destekledi.

Teknik direktörün bir sezon öncesine yönelik yaptığı küçümser kıyaslamalar ve geniş ve son derece yetenekli oyunculardan kurulu bir kadrolarının olmasına rağmen, her röportajda yetersizlikten bahsedilmesini gerekçe olarak gösteren yönetim, mağlubiyetlerin tamamında sorumluluğun futbolculara yüklenmesinin de etkili olduğunu kaydetti. 

rıza çalımbay konyaspor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar