Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Lucescu, Ukrayna Beraberliğinden Sonra Konuştu

Dün akşam oynanan Ukrayna-Türkiye beraberliğinden sonra Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Mircea Lucescu, flaş açıklamalarda bulundu.

Lucescu, Ukrayna Beraberliğinden Sonra Konuştu
Lucescu, Ukrayna Beraberliğinden Sonra Konuştu Büsra Dal
Bu içerik 157 kez okundu.

Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Mircea Lucescu, dün akşam oynanan Ukrayna-Türkiye beraberliğinden sonra flaş açıklamalarda bulundu. Ukrayna'nın grubunu lider tamamladığını anımsatan Lucescu, hızlı oynayan, genç bir ekip olduklarının altını çizdi.

Kendilerinin de onları gibi olması gerektiğini ifade eden Lucescu, o seviyede oynamaları gerektiğini kaydetti.

En önemlisinin bu 3-3.5 aylık bir süreçte burada milli takımda bulunan oyuncuların kendi kulüplerinde nasıl bir performans göstereceklerinin olduğunu kaydeden Lucescu, önümüzdeki mart ayında toplanmalarına eski arkadaşların da problemsiz bir şekilde dahil olmasını temenni etti.

Lucescu, "Bu yüzden mecburen gençlerle yola çıktık. Ukrayna da bundan 3-4 sene aynısını yaptı, gençleştirdi bütün takımı. Ukrayna milli takımında Shakhtar'dan benim 8 eski oyuncum vardı. Aynı şu an bizdeki gibi 17, 18, 19 yaşında elime gelmişti. Bugün A millide oynuyorlar. Çok iyi bir takımları var, çok iyi oynadılar. Kendi liglerinde, bulundukları ligde birinci oldular. Bunu da hak ettiler. İyi de oynuyorlar. Bizim de Ukrayna gibi gençleri aynı şekilde aynı seviyeye getirmemizi umut ediyorum.

Ukrayna gibi oynayan oyuncuların hepsi UEFA Avrupa Ligi'nde ve Şampiyonlar Ligi'nde oynayan takımlarda ilk 11 oynayan düzgün oyuncular. Biz de mart ayında İsveç ve Rusya maçında oynadığımız gibi aynı tip oyunumuza devam edebiliriz. Milli takımda kontrat yok, kulüp gibi değil. Ülke aşkına, ülke sevgisi adına, forma sevgisi, futbol sevgisi adına, ülkedeki insanların duyguları, seyircilerin adına gelmesi lazım. Öbür türlü bir kere gel, bir daha gelme durumu söz konusu olmaması lazım. Bu işi ülke adına yapmak için bu ruha sahip olmak lazım. Ve bu ruha sahip olan arkadaşlarla yola devam edeceğiz" ifadesinde bulundu.

lucescu türkiye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar