Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Namoğlu'ndan Göçek ve Özkahya Değerlendirmesi

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, bu hafta çıktıkları maçlarda yoğun eleştiri alan ve hatalı bulunan Hüseyin Göçek ile Halis Özkahya'ya ilişkin açıklamada bulundu.

Namoğlu'ndan Göçek ve Özkahya Değerlendirmesi
Namoğlu'ndan Göçek ve Özkahya Değerlendirmesi Büsra Dal
Bu içerik 365 kez okundu.

Bu hafta çıktıkları maçlarda yoğun eleştiri alan ve hatalı bulunan Hüseyin Göçek ile Halis Özkahya'ya ilişkin açıklamada bulunan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, dinlendirilmesi kararının hakemleri yok etmek olmadığını, kazanmak amaçlı olduğunu dile getirdi. 

Son oynanan Galatasaray-Atiker Konyaspor maçıyla ilgili de değerlendirmede bulunduklarını dile getiren Namoğlu, Göçek ve Özkahya'yı hatalı bulduklarını, bu nedenle bir süre maç almamaları kararını aldıklarını kaydetti.

Bu kararın aynı zamanda VAR sistemini koruma amaçlı olduğunu belirten Namoğlu, çünkü Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu sisteme büyük yatırım yaptığını, bu nedenle hata yapan kim olursa olsun cezasını alacağını ifade etti. 

Namoğlu, "Hakem kolay yetişmiyor. Hele FIFA hakemleri bugünlere kolay gelmiyor. Biz yok etme değil, kazanma amaçlı olarak bu tip cezaya başvuruyoruz. Biliyorsunuz hakemlerimiz sözleşmeli. Nasıl maç başına para alacaklarsa, dinlendirildiklerinde de cezalarını çekecekler. Başarılı olan daha çok maç alır" açıklamasında bulundu.

hüseyin göçek halis özkahya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar