Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları
Adanaspor Haberleri Akhisar Belediyespor Haberleri Antalyaspor Haberleri Beşiktaş Haberleri Bursaspor Haberleri Çaykur Rizespor Haberleri Fenerbahçe Haberleri Galatasaray Haberleri Gaziantepspor Haberleri Gençlerbirliği Haberleri İstabul Başakşehirspor Haberleri Kardemir Karabükspor Haberleri Kasımpaşaspor Haberleri Kayserispor Haberleri Multigroup Alanyaspor Haberleri Torku Konyaspor Haberleri Osmanlıspor Haberleri Trabzonspor Haberleri

Diriliş Ertuğrul'un 87. Bölüm Fragmanında Burak Hakkı Sürprizi

TRT1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul veda eden ve diziye yeni katılan oyuncularla dikkat çekmeye devam ediyor. Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanında diziye dahil olacak yeni oyuncunun Burak Hakkı olduğu görülüyor.

Diriliş Ertuğrul'un 87. Bölüm Fragmanında Burak Hakkı Sürprizi
Diriliş Ertuğrul'un 87. Bölüm Fragmanında Burak Hakkı Sürprizi
Bu içerik 1026 kez okundu.

TRT 1 ekranlarının sevilen tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul’un 87. bölüm 2. fragmanında Burak Hakkı sürprizi yaşandı. Fenomen diziye dahil olan Burak Hakkı Ebu Mansur karakterini canlandıracak.

Uzun süredir bir projede yer almayan ünlü oyuncu Burak Hakkı Diriliş Ertuğrul dizisinde 87. bölümden itibaren yer almaya başlayacak.  

TRT 1 ekranlarında Çarşamba akşamları ekrana gelen tarihi dizi Diriliş Ertuğrul gerçek olaylar üzerinde oluşturulan senaryo gereği veda eden ve yeni gelen karakterlerle de gündemde kalmayı başarıyor. 

Burak Hakkı'nın canlandıracağı tarihi karakter  tüccar Ebu Mansur dizinin yeni bölüm fragmanında ''Çakallar ava çıkarsa aslanlar yerinde durmaz'' repliğiyle diziye giriş yaptı.  Diziye dahil olan yeni karakter Ebu Mansur ve karakteri canlandıran Burak Hakkı'nın hayatı merak edilmeye başlandı bile...

Diriliş Ertuğrul Ebu Mansur kimdir?

Günümüz Türkistan'ı olan Semerkand'ta doğan Ebu Mansur Muhammed bin Muhammed, İslam alimi ve Hanefi mezhebi itikad imamlarındandır ve İslam alimidir. Matûridilik tarikatını kurmuştur. En önemli eseri "Kitâbü't-Tevhid" adlı kitaptır.

Burak Hakkı kimdir?

23 Mayıs 1972 İstanbul doğumlu Burak Hakkı İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri bölümünde yüksek öğrenim gördü. Dudaktan Kalbe, Küçük Kadınlar, Yer Gök Aşk, Aşk Ekmek Hayaller, Üç Arkadaş ve Mayıs Kraliçesi yapılmalarında yer alan ünlü oyuncu Yunanistan'a yerleşti.

Diriliş Ertuğrul'da dönemsel olarak son olanlar TRT 1'de şöyle anlatılıyor:

''Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?
İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…''

 

 

diriliş ertuğrul trt1 dizi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Liverpool 0-0 Manchester United
Liverpool 0-0 Manchester United
TFF Abdullah Avcı iddialarını yalanladı
TFF Abdullah Avcı iddialarını yalanladı