Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları
Adanaspor Haberleri Akhisar Belediyespor Haberleri Antalyaspor Haberleri Beşiktaş Haberleri Bursaspor Haberleri Çaykur Rizespor Haberleri Fenerbahçe Haberleri Galatasaray Haberleri Gaziantepspor Haberleri Gençlerbirliği Haberleri İstabul Başakşehirspor Haberleri Kardemir Karabükspor Haberleri Kasımpaşaspor Haberleri Kayserispor Haberleri Multigroup Alanyaspor Haberleri Torku Konyaspor Haberleri Osmanlıspor Haberleri Trabzonspor Haberleri

Doğan Hasol: Dursun Özbek iyi niyetli çalışıyor

Galatasaray'ın Eski İkinci Başkanlarından Doğan Hasol, sarı-kırmızıların transfer politikası, Riva arazisi ve gündemlerine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Doğan Hasol: Dursun Özbek iyi niyetli çalışıyor
Doğan Hasol: Dursun Özbek iyi niyetli çalışıyor
Bu içerik 753 kez okundu.

Radyospor'a açıklamalarda bulunan Galatasaraylı eski yönetici Doğan Hasol, Riva arazisinin açık arttırması, Dursun Özbek yönetimi, kadroya dahil edilecek isimler ve sarı-kırmızılarda yaşanan fikir ayrılıkları hakkında çok konuşulacak tespitler yaptı.

İşte Doğan Hasol'un sarı-kırmızıların gündemine ilişkin  yaptığı açıklamaları: 

İHALE İYİ ŞEKİLDE SONUÇLANDI

Riva arazisiyle ilgili benim kaygılarım yok. Bence çok doğru bir çizgide yürüyor. Neler yapılacağı zaten en başında belliydi. Herkes, ”Riva elden gidiyor” diye üzülüyor ama orası tarım yapmak için mi alındı?  Riva, Galatasaray’a fayda sağlasın diye vardır. Kulübe neticede destek oldu ve bence ihale iyi şekilde sonuçlandı. Ayrıca çalışmanın Emlak Konut ile yapılması bence doğru bir karardı.

FARUK SÜREN ÜZÜNTÜSÜNÜ DİLE GETİRDİ

Faruk Süren ile Dursun Özbek arasındaki tartışma bence yanlış anlaşılmalardan ortaya çıktı. Faruk Süren kendisiyle ilgili çıkan haberlere yönelik üzüntüsünü dile getirdi. Loca konusundaki açıklamalarından bahsediyorum. Ama Riva konusuna girmesine gerek yoktu. Öyle olunca karşılıklı bir sıkıntı oluştu. Bence buna gerek yoktu.

EN BÜYÜK HATA HAMZA HAMZAOĞLU'NUN GÖNDERİLMESİ

Benim bilinen bir sözüm vardır. Her zaman, "Kulüplerde en önemli şey yönetim kurulu takımıdır" derim. Bence sportif anlamda en büyük hata Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesiyle yapılmıştır. Gittikten sonra takım dağıldı. Hamza'nın gitmesi hem büyük haksızlık, hem de kötü bir örnektir. Ayrıca Cüneyt Tanman'ın ayrılmasını da aynı şekilde değerlendiriyorum.

GALATASARAY'A EMEK VEREN İNSANLARIN EMEĞİ BOŞA GİTMEMELİDİR

Vefa konusunda mutlaka duyarlı olmak gerek. Galatasaray'a emek harcamış kim varsa bu emeğinin değerlendirilmesi ve saygı duyulması gerek. Bu parayla, pulla olacak şeyler değildir. Sabri Sarıoğlu bizim evladımız, çocuğumuzdur. Tüm mücadelesini Galatasaray için ortaya koydu. Hiçbir zaman da transferi düşünmedi. Bu açıdan emek gösteren kim varsa emeğine karşılık bir şeyler yapılmalı. Bu ayrılan Basketbol Antrenörü Ergin Ataman için de geçerli. Galatasaray'a emek veren insanların emeği boşa gitmemelidir.

DURSUN ÖZBEK İYİ NİYETLİ ÇALIŞIYOR

Galatasaray mali anlamda düzlüğe çıkar mı? Para yönetimi her daim önemli olmuştur. Bu açıdan Dursun Özbek çırpınıyor. Bunu yabana atmamak gerek. Ayrıca yapılan anlaşmaların güven verip vermediği de çok önemlidir. Dursun Özbek göreve geldiğinde nasıl bir tablo vardı? Özbek’in iyi niyetli bir şekilde çalıştığını ve gayret gösterdiğini düşünüyorum.

"AVRUPA’DA ÇOK MU İYİ GOLCÜ VAR?"

Transferler her zaman düşünülerek yapılmalı ve bu doğrultuda hareket edilmelidir. Zamanında Feldkamp’ı göreve getirmiştik. Feldkamp’ı çağırdık ve "Bize iyi bir golcü lazım. Avrupa’dan bulabilir miyiz?" diye sorduk. Feldkamp ise bize, "Avrupa’da çok mu iyi golcü var? Bence 2 tane düzgün savunma oyuncusu alalım" dedi. Bu sözlerden sonra Reinhard Stumpf ve Falco Götz transferleri yapıldı. Önceki dönemlerdeki başarılar da ortada.

TRANSFER PLANLAMALARI İYİ YAPILMALI

Futbolda önce savunma gerekli. Şimdi Galatasaray’ın stoper pozisyonunda sıkıntıları var. Verdiğim örneği düşünün. O açıdan transfer planlamaları iyi yapılmalı. Ayrıca transferde kulübün menfaati de ön planda olacaktır, olmalıdır.

ESKİ BAŞKANLAR KULÜBÜ BU HALE GETİRDİ 

Galatasaray taraftarları sağ duyulu ve sakin olmalı. Bazı şeyler kolay olmuyor. Dursun Özbek yönetimi eleştiriliyor. Sadece Dursun Özbek yönetiminde mi kulübün mali yapısı bu hale geldi? Eski başkanlar öyle bir hale getirdi ki kulübü… Artık isim vermek istemiyorum. Kısacası, Galatasaray  taraftarları sakin olmalı. Ayrıca Galatasaray’da düşmanlıklardan her zaman uzak durulmalı. 

Doğan Hasol Galatasaray
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Liverpool 0-0 Manchester United
Liverpool 0-0 Manchester United
TFF Abdullah Avcı iddialarını yalanladı
TFF Abdullah Avcı iddialarını yalanladı