Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları
Adanaspor Haberleri Akhisar Belediyespor Haberleri Antalyaspor Haberleri Beşiktaş Haberleri Bursaspor Haberleri Çaykur Rizespor Haberleri Fenerbahçe Haberleri Galatasaray Haberleri Gaziantepspor Haberleri Gençlerbirliği Haberleri İstabul Başakşehirspor Haberleri Kardemir Karabükspor Haberleri Kasımpaşaspor Haberleri Kayserispor Haberleri Multigroup Alanyaspor Haberleri Torku Konyaspor Haberleri Osmanlıspor Haberleri Trabzonspor Haberleri

Dünya Devi Teknoloji Firmaları Ortak Oluyor

Dünya devi teknoloji firmalarından olan Apple, Google ve Microsoft yeni bir çevre projesi için ortak oluyor.

Dünya Devi Teknoloji Firmaları Ortak Oluyor
Dünya Devi Teknoloji Firmaları Ortak Oluyor Berk
Bu içerik 690 kez okundu.

Teknolojinin günden güne giderek daha fazla geliştiğini söyleyebiliriz. Bundan kısa bir süre önce yapay kalp alanında büyük adımlar atılarak insan kalbi üretilmesinden sonra oldukça ilgi çeken başka bir haber ise dünya devleri olan Apple, Google ve Microsoft’un yeni bir proje için ortak olması oldu.

 

DÜNYA DEVLERİ ÇEVRE İÇİN BİRLEŞTİ

Teknoloji alanındaki gelişmeler ile birlikte çevre kirliliğinin giderek artması nedeniyle 3 büyük teknoloji devi çevre koruma alanında yeni bir projeye giriş yapacaklarını belirttiler. Bu projedeki asıl amaç ise çevre kirliliğini düşürmek adına karbondioksit emisyon salınımında iyileştirmeler yapılarak azaltmak olacak.

 

BEYAZ SARAYIN YAPTIĞI ÇALIŞMALARA DESTEK OLDULAR

Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan Beyaz Saray ve Çevre Koruma Ajansının çevre korumak amacıyla yaptığı çalışmalara Apple, Google ve Microsoft bu çalışmalarda ortak bir çalışma yürütme kararı alarak Temiz Güç Planı olarak adlandırılmış bu projede yeni bir sözleşme yaptılar. Bu projede dünyada son derece önemli bir kaynak olan Petrolün giderek azalmasından kaynaklanan fiyat artışları nedeniyle yenilebilir enerji kaynaklarında çalışmalar sürdürecek.

 

PROJE DETAYLARI GİZLİ

Yabancı kaynaklarda yer alan bu haber ile ilgili ise proje detaylarının bazı sebeplerden dolayı tam olarak açıklanmayıp gizli tutulmasından dolayı bir çok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Bu 3 büyük dev teknoloji firmasının bu alanda ortak olarak yeni çalışmalara başlamış durumda olması ise işe başka bir heyecan katıyor.

teknoloji firmaları ortak oluyor teknoloji devleri ortak oluyor teknoloji devleri birleşti Google Microsoft Apple
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Liverpool 0-0 Manchester United
Liverpool 0-0 Manchester United
TFF Abdullah Avcı iddialarını yalanladı
TFF Abdullah Avcı iddialarını yalanladı