3 Güneşi Olan Yeni Gezegen Bulundu

Kısa bir süre önce uzay bilimi alanında yapılan gelişmelerden yararlanılarak 3 güneşe sahip olan gezegen bulundu.

3 Güneşi Olan Yeni Gezegen Bulundu
3 Güneşi Olan Yeni Gezegen Bulundu Berk
Bu içerik 850 kez okundu.

Bundan yıllar öncesinde yakın bir arkadaşımızı tren istasyonunda gelemeyeceği haberini alamadığımızdan dolayı bile saatlerce beklemek durumunda kalabiliyorduk. Ancak teknolojinin bu denli gelişmesi ile birlikte artık akıllı telefonlar sayesinde bile bir çok günlük rutin işimizi yapabiliyoruz.

 

680 IŞIK YILI UZAKTA BULUNUYOR

Teknolojinin oldukça fazla gelişmesi ile birlikte beraber uzay alanında yapılan çalışmalardan biri olarak gündeme gelen The Astronomical Journal’da yayınlanmış bir araştırmaya göre ortalama olarak 680 ışık yılı uzakta bulunan ve büyüklük bakımından Jüpiter ile karşılaştırılabilecek olan KELT-4AB isimli gezegen ile ilgili yeni haberler doğrultusunda yeni bilgiler KELT yer teleskoplarıyla tespit edilmiş durumda.

 

YÖRÜNGEYİ DÖNMESİ ORTALAMA 3 GÜN SÜRÜYOR

KELT-4AB isimli bu gezegen önceki yıllarda yapılan araştırmaların doğrultusunda oldukça az rastlanan üç güneş sistemli bir gezegen olduğu yönünde. KELT-4AB'ün güneş sistemli gezegenin KELT4-A, B ve C isimli yıldızların yörüngesinde bulunduğu belirtiliyor. KELT-4AB gezegenine en yakın mesafede olan KELT4-A yıldızının etrafında bulunan yörüngede tam olarak dönmesi ise ortalama 3 gün alıyor.

 

UZAY TEKNOLOJİSİNDE YENİLİKLER HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Teknolojinin bu denli gelişerek uzay üzerinde yapılan bu çalışmaların gelişmesi insanlık bakımından her ne kadar olumlu yönler getirirken ilerleyen yıllarda olumsuz yönleri olmaması umudunu bir çok kişi istiyor.

yeni gezegen bulundu üç güneşi olan yeni gezegen bulundu 3 güneşe sahip gezegen
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)