MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             

Tesla Model 3’den Yeni Rekor Geldi

Elektrikli otomobil alanına yönelen Tesla'nın yeni modeli olan Model 3 yeni bir rekora imza attı.

Tesla Model 3’den Yeni Rekor Geldi
Bu içerik 734 kez okundu.

Teknoloji her geçen gün giderek gelişiyor. Teknoloji alanındaki en büyük gelişmelerden birisi ise Dünyada giderek azalan petrolün nedeniyle elektrikli otomobil alanında çalışmalar yapılması denilebilir. Bu sektörde dev şirketlerden biri olan Tesla elektrikli otomobil pazarına yeni modeli olan Model 3 otomobili ile yeni bir rekora imza attı. Durum böyle olunca elektrikli otomobil pazarında Tesla ayrıcalık kazandı denilebilir.

 

223 BİN ÖN SİPARİŞ VAR !

Tesla’nın yeni arabası Model 3 ortalama olarak bir gün içerisinde fiyatı 1000 dolar olan ön sipariş hizmetinden 115 bin kadar ön sipariş almayı başararak yeni bir rekora imza attı. Ayrıca kısa bir süre önce Tesla’nın CEO konumunda çalışan Elon Musk yeni bir tweet atarak Model 3 için ön sipariş sayısının 232 bin adete ulaştığını bildirmiş durumda. Tesla’nın yeni model elektrikli otomobilinin bu kadar kısa sürede bu kadar ön sipariş alması.

 

FİYATI SADECE 35 BİN DOLAR

Tesla Model 3 aracının en çok dikkat çeken özelliklerinden biri ise 35 bin dolar fiyatı olduğunu söyleyebiliriz. Model 3’ün bu denli yüksek miktarda ön sipariş alması nedenlerinden birinin fiyatı olduğunu söylememiz normal karşılanacaktır. Bununla beraber 232 bin adetin üstünde olan Model 3 yeni yılın sonlarına doğru sunulacak.

 

100 KM HIZA 6 SANİYEDE ÇIKIYOR

Mükemmel tasarımı ile bir çok kişinin ilgisini toplamış olan Model 3 fiyatı ile birlikte hız performansı da oldukça ilgi çekiyor. 100 km hıza ortalama 6 saniye içerisinde çıkan Model 3 hızı ile beraber tek şarj ile ortalama 340 km yol gidebilmesi ve dokunmatik paneli üzerinde boyut değişiklikleri yapılaması sonucunda Tesla Model 3’ün oldukça iyi bir iş çıkaracağına benziyor.

tesla model 3 tesla model 3 yeni rekor kırdı elektrikli otomobil rekor kırdı
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke