Doğal Cilt Bakımı

Güzel bir cilde sahip olmayı kim istemez ki, doğal cilt bakım önerileri sizler için derlendi.

Doğal Cilt Bakımı
Doğal Cilt Bakımı Cem Güner
Bu içerik 542 kez okundu.

Sağlıklı bir cilde, sorunsuz bir cilde sahip olmayı her bayanın isteğidir, yaşın ilerlemesiyle oluşan yavaş yavaş kırışık sorunu, çevresel ve hormonsal sebeplerden oluşan siyah noktalar, ergenlikle başlayan ve bir türlü kurtulmadığımız sivilceler ve güneş lekeleri ve strese bağlı cilt sorunları cildimizi tehdit etmektedir.

Cilt sorunların da son yıllarda doğal cilt bakımı evde ki malzemelerle kolayca cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.Siyah noktalardan kurtulun, onun için evde ki malzemelerle bir karışımı sağlayıp kolayca uygulayabilirsiniz.

 

CİLT BAKIM SOLÜSYONU TARİFİ ve UYGULANMASI

Malzemeler; yarım limonun suyu iki yemek kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı bal.

  • İlk önce yarım limon suyunu bir kaseye alın
  • İki yemek kaşığı yoğurt ile iyice karıştırın

ilk önce sorunlu bölgeye ardın da tüm yüzünüze uygulayın, 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin ardında ılık su ile maskeyi yüzünüz de çıkartın.

Ardından bir tatlı kaşığı balı sorunlu olan bölgeye sürün 10 dakika kadar bekletip ılık su ile yıkayın bu maskeyi 3 gün de bir yapın siyah noktalardan kurtuluncaya kadar uygulamaya devam edebilirsiniz.

 

KIRIŞIKLIK İÇİN DOĞAL MASKE

Malzemeler; Salatalık, süt ve bal,

  • Bir adet salatalığı rendeleyin ve suyunu bir tülbent yardımıyla alın
  • Bir yemek kaşığı süt, yarım yemek kaşığı bal ile bir kase de iyice karıştırın

Karışım sağlayınca ilk önce kırışıkların olduğu bölgeye ardın da tüm yüzünüze göz ve göz çevresi dudaklar hariç yüzünüze pamuk yardımıyla uygulayın.

30 dakika kadar yüzünüzde bulunsun ardın da ılık su ile yıkayın haftada 3 defa bunu uygulayın sonuç alıncaya kadar devam edin.

Cilt için gece uykunuza dikkat edin fazla ışıklı ortamlardan kaçını, güneşe çıkmayın korucu, güneş kremi kullanın, çok sıcak su ile yüzünüzü yıkamayın yüzünüz de nem bulundurmaya özen gösterin. 

Doğal cilt bakımı Cilt Bakım Solüsyonu Kırışıklık için doğal maske Karışıklık için özel karışım Evde kişisel bakım karışımı Gençlik iksiri Gençlik karışımı nasıl yapılır Cilt bakım karışımı nasıl yapılır Genç kalmanın sırları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)