Sızdırılan Bilgiler için Soruşturma

Bekir Bozdağ bugün yaptığı açıklamada sızdırılan 50 milyon kişinin kimlik bilgisi ile ilgili açıklama yaptı.

Sızdırılan Bilgiler için Soruşturma
Sızdırılan Bilgiler için Soruşturma Cem Güner
Bu içerik 564 kez okundu.

Bekir Bozdağ bugün yaptığı açıklamada sızdırılan 50 milyon kişinin kimlik bilgisi ile ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi. Sızdırılan bilgiler içerisinde Cumhurbaşkanı, Başbakan gibi isimlerinde bilgilerinin bulunduğu bildirilirken, bu işin sorumluları kimse tespit edilecektir, dedi.

 

SORUŞTURMA BAŞLADI

Sızdırılan kimlik bilgileri ile ilgili uzman bir ekip kurularak soruşturma başlatıldığı bildirlirken sorumlu kişilerin tespit edilerek gerekli yaptırımın uygulanacağını bildirdi. 

 

YSK'ya AİT

Güvenlik açığına sebep olan ve sızdırılan bilgilerin seçim bilgi sistemi olarak kullanılan yazılımdan sızdırıldığı bildirilirken Yüksek Seçim Kurulu'ndan bir açıklama yapılmadı. Büyük güvenlik açığını oluşturan sistemin kim veya kimler tarafından hazırlandığı bildirilmezken, onlarla ilgili bir soruşturma başlatılıp başlatılmayacağı konusunda da henüz bilgi bulunmuyor.

 

SOSYAL MEDYADA GÜNÜN KONUSU

50 milyon vatandaşın kimlik bilgileri herkese açık halde sunulması sosyal medyada dalga konusu oldu. Paylaşılan verileri indirip kendi bilgilerini teyit eden ve sitemini dile getiren binlerce kişi oldu. 

Güvenlik Siber güvenlik Kimlik bilgileri 50 milyon kimlik bilgisi indir YSK Güvenlik açığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)