Erkeklerde Cinsel İsteksizlik

Erkeklerde Cinsel İsteksizliğin sebeplerini sizler için araştırdık.

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik
Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Cem Güner
Bu içerik 519 kez okundu.

Erkeklerde cinsel isteksizlik günümüzde yaygın bir durumdur. Cinsel ilişkiyi daha az arzulama ve cinsellikle ilgili düşüncelerin azalması durumu yaşayan pek çok erkek vardır.

 

SEBEPLER

Bu durumun sebepleri, biyolojik, psikolojik ve duygusal sebeplerden kaynaklanabilir. 

 

HORMONAL DENGE

Erkekte cinsel isteği güçlendiren, cinsel iktidarı ve fiziksel performansı sağlayan hormon testosterondur. Testosteron hormonu aynı zamanda ergenlikte cinsel isteğin ve performansın oluşmasını sağlıyor. Bu hormon genel olarak sağlığın üzerinde de önemli etkilere sahip. Kemik yoğunluğu, kas gücü ve kan yapısı gibi faktörler de testosteron hormonunun etkisi ile gelişiyor. Zihinsel performanslar ve üreme gibi fonksiyonlar da bu hormonun etkisinde. 

 

FARKLI ETMENLER

İsteksizliğin sebebi ise sadece hormondaki düşüklük değildir. Yorgunluk duymak, stres seviyesinin fazlalığı, eşle olan ilişkinin kalitesi, vakitsizlik yaşamak, iş ve aile içindeki sorunlar ve bunlardan etkilenme biçimi cinsel isteği azaltan etkenlerdir. Bu yüzden sebep her ne ise doğru tespit etmek ve çifte özel bir tedavi planı uygulayarak sorunu çözmeye çalışmak gerekir. 

 

HASTALIK SORUNLARI

Cinsel isteksizliğe sebep olan diğer etkenler; erkeklik hormonlarında yetersizlik ve diğer hormonlarda sorun yaşanması, ilaç alınması, kalp damar hastalıkları yaşanması, diyabet, tiroid, böbrek sorunları gibi farklı sağlık sorunları, aşırı stresli olma durumu, öfke sorunları, ilerleyen yaş durumudur.

 

CİNSEL İSTEK SIKLIĞI

Genel nüfus üzerinde cinsel istek sıklığının haftada 1- 4 kez, ayda 2 kez civarı görüldüğünde cinsel isteksizlik tanısı da konulabilir. Bu gibi durumlarda tanı konması ve tedavi edilerek sorunun düzelmesi için bir hekime başvurmak gerekir.

 

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Cinsel isteksizlik Eşlerin birbirini istememesi Cinsel ilişki arzusu olmaması Cinsel talep olmaması Cinselliğin olmaması Eşler arası cinsel sorunlar Tenlerin uyumu
Yorumlar
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)