Youtube Davası Sayesinde 20 Milyon Dolar Kazandı

VideoGames kanalının kısmı gelir konusunda yapılan anlaşmanın ihlal edilmesi sonucunda AİHM'e götürülen dava ile 20 milyon dolar kazandılar.

Youtube Davası Sayesinde 20 Milyon Dolar Kazandı
Youtube Davası Sayesinde 20 Milyon Dolar Kazandı Berk
Bu içerik 511 kez okundu.

Google’nin hizmetlerinden biri olanca dünyaca ünlü video paylaşım sitesi Youtube sayesinde kısa bir süre önce Brandon Keating ve David “Ty” Moss isimli Youtube kullanıcıları 20 milyon dolar kazandı.

 

KISMİ GELİR ANLAŞMASINI İHLAL ETTİLER

Brandon Keating ve David “Ty” Moss isimli Youtube kullanıcıları eski ortakları olan Brian Martin ve Marko Princip’e Youtube üzerinden VideoGames kanalı kapsamında dava açmıştı. VideoGames kanalında kısmi gelir hakkında yapılan anlaşmayı ihlal etmeleri nedeniyle AİHM’e götürülerek başlatılan bu davada 20 milyon dolar kazandılar.

 

KAMUOYUNA AÇIKLANMADI

Engadget tarafından yayınlanan bir habere göre dolandırıcılık suçu ile yargılanan bu sanıkların hüküm tutuldukları cezayı hangi şekilde ödeyecekleri kamuoyuna açıklanmadı. Dava sonucunda yapılan bazı haberlere göre Marko Princip isimli Youtube kullanıcısının kanal hakları ihlalinden dolayı bir daha kanal açamayacağı söyleniyor.

 

2 MİLYON'DAN FAZLA ABONESİ VARDI !

Bu davanın sonucunda ise VideoGames kanalı ile ilgili gelecekte neler olacağı hakkında bir fikrimiz bulunmuyor. Ancak 2 milyon üstünde abonesi bulunan VideoGames kanalının hayranları açısından bu tür bir duruma düşmesi üzücü denilebilir.

youtube kısmi gelir ihlali youtube davası 20 milyon dolar kazandı youtube davası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)