MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             

Galatasaray Borç Batağında

Bugün açıklanan tabloya göre Galatasaray'ın 2015 sonunda yılı 57 milyon TL borç ile bitirmiş.

Galatasaray Borç Batağında
Bu içerik 624 kez okundu.

Bugün açıklanan mali tabloya göre Galatasaray yönetimi 2015 yılı sonunda 57 milyon TL ile yeni yıla giriş yapmış. Bu borçların %65'inin oyuncu ödemeleri, %15'i personel ödemeleri geri kalan ödemeleri de kurum bünyesinde ki diğer giderlere harcandığı bildirildi.

 

GEÇEN YILA GÖRE DAHA İYİ

Galatasaray'ın geçen 2014 yılını ise 125 milyon TL borçla kapattığı bildirilmişti, bu borcun 57 milyon TL'ye düşürüldüğü yönetimin bir başarısı olarak değerlendirildi.

 

YÖNETİMDEN BORCU AZALTACAK HAMLELER

Başkan Dursun Aydın Özbek yıl içerisinde kulübü maddi açıdan destekleyecek bir kaç yaptırımı ile basına yansımıştı. Satılan bileklikler, oyuncu maaşlarında indirim düşüncesi, prim ödemelerinin kısılması gibi hamleler yapılmıştı. O hamlelerin olumlu etkisinin mevcuttaki borcu azalttığı düşünülüyor. 

Ancak bunca çalışmaya rağmen, maddi açıdaki düzensizliği sebebiyle UEFA, Galatasaray Spor Kulübünü 1 yıl men cezası ile cezalandırdı. Bu ceza ile EUFA'dan gelecek olan uluslararası ödeme gelemeyecek ve önümüzdeki sezon avrupada boy gösteremediği için yıldız oyucularını kaybetme ihtimali söz konusu.

Galatasaray Galatasaray Mali Durumu Galatasaray Başkanı
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke